Wiadomości
Al. Niepodległości, skrzyżowanie z ulicą Malczewskiego (fot. Fotobank.PL/UMS)

poniedziałek,

11 stycznia 2021

19:12

Zaczyna się asfaltowanie al. Niepodległości w Sopocie. "Prace mogą skończyć się wcześniej niż zakładano"

Remont skrzyżowania al. Niepodległości z ul. Malczewskiego wchodzi w ostatnią fazę. Od 12 do 20 stycznia będą trwały prace związane z asfaltowaniem. Zamknięta pozostaje ul. Wejherowska na odcinku między al. Niepodległości a rondem na skrzyżowaniu z ul. Kraszewskiego. Aleja pozostanie przejezdna, kierowcy jednak muszą spodziewać się utrudnień.
Przebudowa al. Niepodległości w rejonie skrzyżowań z ulicami Wejherowską, Malczewskiego i Armii Krajowej rozpoczęła się w czerwcu ubiegłego roku. Zgodnie z umową miała zakończyć się najpóźniej w kwietniu 2021 roku, jednak dzięki łagodnej zimie najprawdopodobniej zakończy się jeszcze w styczniu.
 
ASFALTOWANIE WYKONYWANE ETAPAMI

Asfaltowanie będzie wykonywane odcinkami, by zapewnić ciągłość przejazdu na al. Niepodległości. Samochody kierowane będą na lewą bądź prawą stronę jezdni. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności.

CZĘŚĆ DUŻEGO PROJEKTU

Przebudowa al. Niepodległości na odcinku obejmującym skrzyżowania z ulicami: Wejherowską, Malczewskiego i Armii Krajowej w Sopocie realizowana jest jako część projektu pn. Budowa węzła integracyjnego Sopot Kamienny Potok wraz z trasami dojazdowymi, finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, w ramach mechanizmu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (RPO ZIT).


oprac. Puch