Wiadomości
(Fot. KFP/Anna Rezulak)

wtorek,

05 stycznia 2021

14:00

Gdzie na Pomorzu można zaszczepić się przeciw COVID-19? Sprawdź wykaz miejsc

15 stycznia Polacy przystąpią do zapisów na powszechne szczepienia przeciwko koronawirusowi. Według danych przekazanych przez rząd, w całym woj. pomorskim takich miejsc będzie 331, a w samym Trójmieście - 109. Uruchomiona została także informacyjna linia telefoniczna.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę placówek i gabinetów, do których będzie można udać się na szczepienie. 66 punktów znajdziemy w Gdańsku, 37 w Gdyni oraz 6 w Sopocie. Dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się przygotowano opcję skorzystania z pomocy mobilnego zespołu szczepiącego.

 

LISTA PUNKTÓW SZCZEPIEŃ DOSTĘPNA JEST >>> TUTAJ.


Uruchomiona została również specjalna infolinia, na którą można dzwonić i kierować pytania związane ze szczepieniami, wybierając numer 989. W przypadku połączeń z zagranicy lub problemów z numerami specjalnymi, można zadzwonić na numer: 22 62 62 989.

Jak poinformował resort zdrowia, liczba zaszczepionych osób przekroczyła 114 tys.. Szczepienia przeciw SARS-CoV-2 preparatem konsorcjum firm Pfizer i BioNTech rozpoczęły się w Polsce 27 grudnia 2020 roku.

 

- Wszystkim zależy, by pandemia jak najszybciej się skończyła, a ona skończy wtedy, gdy proces szczepień na COVID-19 będzie przeprowadzony skutecznie i możliwie szybko. To jest wspólny cel, gramy do jednej bramki - powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

 


oprac. mw