Wiadomości
Kadry z filmu nagranego przez pracowników Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (fot. mat. pras. GUMed)

piątek,

01 stycznia 2021

14:47

Zaszczepili się na COVID-19 i namawiają do tego innych. Zobacz film lekarzy i pielęgniarek z Gdańska

Zaszczepieni pracownicy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego namawiają do szczepień innych. Nagrali film promocyjny, w którym tłumaczą, dlaczego zdecydowali się przyjąć szczepionkę na COVID-19.

Zaczął się Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy ochrony zdrowia – lekarze, pielęgniarki i farmaceuci, a także pracownicy Domów Opieki Społecznej i Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, a także personel pomocniczy i administracyjny placówek medycznych i stacji sanitarno-epidemiologicznych.

GUMED DAJE PRZYKŁAD

Z programu korzystają już pracownicy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Według planu najpierw szczepieni są pracownicy Klinicznego Oddziału Ratunkowego, oddziałów covidowych i anestezjologii. Do 2 stycznia zaszczepiona ma zostać ponad połowa personelu szpitalnego, czyli około 1400 osób.


WIĘCEJ CHĘTNYCH

Początkowo wolę zaszczepienia się wyraziło 70 procent personelu, teraz liczba ta wzrosła do 80 procent. Jest to między innymi wynikiem akcji, która ma uświadamiać korzyści z przyjęcia zastrzyku. Ordynatorzy, kierownicy klinik, pielęgniarki, oddziałowe i wykładowcy akademiccy, ludzie o dużej wiedzy medycznej i doświadczeniu nagrali film, w którym tłumaczą, dlaczego postanowili się szczepić.

KTO BĘDZIE NASTĘPNY?

W kolejnym etapie Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 szczepionkę otrzymają m.in. seniorzy, służby mundurowe i nauczyciele. Zapisy na szczepienia dla innych chętnych ruszą po 15 stycznia. Więcej informacji na temat programu szczepień jest >>> TUTAJ.


Piotr Puchalski
Napisz do autora: p.puchalski@radiogdansk.pl