Wiadomości
Mecenasami Młodzieżowej Akademii Żeglarskiej są Energa Grupa Orlen, Miasto Gdańsk oraz Roca Polska (Fot. mat. prasowe)

sobota,

12 grudnia 2020

11:30

Żeglarstwo i edukacja morska pod okiem mistrzów. Inauguracja Młodzieżowej Akademii Żeglarskiej

Energa 77 Racing inauguruje działalność Młodzieżowej Akademii Żeglarskiej. To projekt skierowany do osób w wieku 15-20 lat, których mistrzowie świata będą uczyć w kierunku profesjonalnego, zawodowego żeglarstwa. - Chcemy wyszkolić swoich załogantów, a w przyszłości następców - mówi pomysłodawca i założyciel Akademii 77 Racing, Piotr Tarnacki.

Młodzieżowa Akademia Żeglarska to połączenie żeglarstwa z edukacją morską oraz nauką umiejętności pływania regatowego. Akademia pozwoli młodym żeglarzom poznać najbardziej nowoczesne technologie stosowane w światowym jachtingu. 

SPOTKANIA Z MISTRZAMI

Uczestnicy będą mieli do dyspozycji nowe, w pełni zoptymalizowane jachty regatowe będące zapleczem największych akademii żeglarskich na świecie. Dzięki temu unikalną okazją do poznania i wejścia w fascynujący świat profesjonalnego jachtingu. Wykładowcami oraz nauczycielami wiedzy praktycznej będą mistrzowie świata związani z teamem Energa 77 Racing.

- Oprócz tego planujemy organizować spotkania z najlepszymi żeglarzami w Polsce oraz mistrzami z całego świata. Część z nich możemy realizować online. Chcemy "zarazić" młodych ludzi pasją do żeglarstwa, a z doświadczenia wiem, jak ważna w edukacji jest relacja mistrz-uczeń - podkreśla pomysłodawca Akademii Piotr Tarnacki.

PROJEKT ZE WSPARCIEM ENERGI

Projekt wspiera Energa Grupa Orlen. - Jako Mecenas Główny Młodzieżowej Akademia Żeglarskiej wspieramy edukację w kierunku wychowania morskiego, a także pomagamy młodym i utalentowanym miłośnikom żeglarstwa zdobywać kolejne umiejętności i osiągnięcia. Projekt wpisuje się w strategię Energi na rzecz zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu. Akademia cechuje się walorem społecznym, dając możliwość dalszego rozwoju młodzieży, która rozpoczęła swoją przygodę z żeglarstwem w wieku juniorskim - mówi dr Alina Skorb-Gała, kierownik Wydziału ESG Energi.

Młodzieżowa Akademia Żeglarska skierowana jest głównie do młodych ludzi z Gdańska. - Bardzo się cieszę, że ten projekt powstaje pod patronatem mistrza świata Piotra Tarnackiego. Akademia doskonale wpisuje się w lukę szkoleń dla młodzieży. Bardzo nam zależy, żeby jak najwięcej osób mogło skorzystać z tej oferty. Dlatego Miasto chętnie angażuje się w tę i trzymamy kciuki za realizację - mówi dyrektor Biura Prezydenta Gdańska ds. sportu oraz olimpijczyk Adam Korol.

REKRUTACJA W LUTYM 2021 

Absolwent Młodzieżowej Akademii Żeglarskiej będzie miał pełną wiedzę merytoryczną i techniczną pozwalającą na starty w regatach krajowych i zagranicznych. Bazą Akademii będzie 77 Racing Club przy Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku. Rekrutacja rozpocznie się w lutym 2021.

Mecenasami Młodzieżowej Akademii Żeglarskiej są Energa Grupa Orlen, Miasto Gdańsk oraz Roca Polska. 

mat. prasowe/mm