Wiadomości
(fot. Radio Gdańsk/Piotr Puchalski)

piątek,

04 grudnia 2020

07:47

Pożar w Sopocie. 18 osób ewakuowanych z mieszkań, w akcji udział brało 14 zastępów strażaków

14 zastępów strażaków walczyło z pożarem budynku u zbiegu alei Niepodległości z ulicą Zamenhofa w Sopocie. Ogień na trzecim piętrze wybuchł po godz. 5:00 rano i przedostał się na dach.

AKTUALIZACJA 16:30

Zniszczenie trzech mieszkań i wyłączenie z eksploatacji pozostałych - to skutek pożaru kamienicy przy alei Niepodległości w Sopocie. Przedstawiciel Powiatowego Sopockiego Nadzoru budowlanego stwierdził, że mieszkańcy nie będą nocowali w swoich domach. Mogą jednak wejść do lokali, by zabrać dokumenty oraz inne potrzebne przedmioty.

Trzy mieszkania są doszczętnie zniszczone, pozostałe zostały zalane w czasie gaszenia pożaru. Czterem mieszkańcom miasto zapewniło tymczasowe lokale zastępcze. Pozostali zadeklarowali, że schronienie zapewnią im rodziny i znajomi.

EWAKUOWANO 18 OSÓB


Przypomnijmy, ogień wybuchł po godzinie 5:00 rano na poddaszu i zaczął trawić dach. Ewakuowano 18 osób. W akcji gaśniczej udział brało 14 zastępów strażaków.

Powrót do mieszkań będzie możliwy dopiero po sprawdzeniu stanu technicznego instalacji elektrycznej i gazowej. Obecnie w kamienicy trwają prace rozbiórkowe oraz zabezpieczeniowe.


Sebastian Kwiatkowski/Piotr Puchalski