Wiadomości
Gala wręczenia nagród "Złotej Malwy" odbyła się w formule online (Fot. gdansk.pl/Tomasz Kosidło)

czwartek,

03 grudnia 2020

16:41

"Człowiek-klasa, zawsze skory do pomocy". Pan Tomasz z nagrodą dla najlepszego opiekuna osób starszych w Gdańsku

Najlepsze opiekunki i opiekunowie osób starszych oraz niepełnosprawnych w Gdańsku otrzymali nagrody i wyróżnienia "Złotej Malwy 2020". Tegoroczna edycja była szczególna. W dobie pandemii ich praca stała się niezwykle trudna i wymagająca poświęcenia. Główną nagrodę otrzymał Tomasz Kosidło z Domu Pomocy Społecznej "Polanki" w Gdańsku i to z nim rozmawiamy o sercu do pracy i "tym czymś", co trzeba mieć by zostać opiekunem osób starszych.

Gala wręczenia nagród "Złotej Malwy" odbyła się w formule online.

Pan Tomasz z DPS "Polanki", do którego powędrowała "Złota Malwa" otrzymał również gratyfikację finansową w wysokości 6 tys. zł brutto. "Srebrna Malwa" powędrowała z kolei do Krystyny Kapusty z Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej wraz z gratyfikacją w kwocie 4,5 tys. zł brutto. "Brązową Malwę 2020" przypadła Bożenie Domańskiej z Domu Pomocy Społecznej "Ostoja" na Stogach wraz z gratyfikacją 3 tys. zł brutto.

Posłuchajcie, co pan Tomasz powiedział o swojej wygranej oraz jak widzą go jego współpracownicy:

 

- Wyróżnieni opiekunowie przez cały czas pandemii codziennie wykonywali swoją pracę. Nawet kiedy wszystko było pozamykane, kiedy poszczególne sektory przechodziły w tryb zdalny. To opiekunowie cały czas służyli i często narażali swoje zdrowie opiekując się osobami, potrzebującymi pomocy - podkreślała podczas uroczystości Małgorzata Niemkiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

 

"Złote Malwy" to wyraz uznania za osiągnięcia w pracy, serce i opiekę, jaką uhonorowani otaczają swoich podopiecznych.

 

Anna Moczydłowska