Wiadomości
(fot. Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski)

czwartek,

03 grudnia 2020

17:10

Działkowcy z Kościerzyny nie chcą oddać gruntów. Samorząd planuje parking i park [SOS REPORTERZY]

Wracamy do tematu konfliktu wokół ogródków działkowych na osiedlu 1000-lecia w Kościerzynie. Z końcem października działkowcom skończyły się umowy dzierżawy, a co za tym idzie grunty powinny już wrócić do miasta. Samorząd chce tam zbudować parking i park.

Działkowcy nie zamierzają oddać terenu, więc niewykluczone jest, że sprawa będzie miała finał w sądzie.

 

- Dbałam o nią i mam teraz wspaniałą działkę. Nie wyobrażam sobie, żebym miała ją oddać. To jest teraz całe moje życie - mówiła jedna z właścicielek działki.

 

- Jeżeli jest taka możliwość to będę walczyć o to, żeby tę działkę mieć. Co pan burmistrz zrobi, nie wiem. Mam nadzieję, że dojdziemy do jakiegoś kompromisu - dodaje inna.


BRAK DYSKUSJI?

- Stwierdzenie "nie odpuścimy" jest nietrafne - mówi Jerzy Bławat, prezes Stowarzyszenia Ogrodów Działkowych "Oczko Wodne" w Kościerzynie. - Tutaj chodzi tylko o to, żebyśmy zaczęli dyskutować. 

Co na ten temat ma do powiedzenia burmistrz, Michał Majewski?

 

- Umowy się skończyły i z wszystkimi rozmawiamy. Z osobami, które chcą przekazać grunty, podpisujemy umowy na miesiąc czy dwa, żeby mogło odbyć to się w spokoju. Przyjmujemy go w takim stanie jaki jest, nie wymuszamy uporządkowania, jaki przewidywała umowa - mówił burmistrz.

Jak dodaje, osoby które nie zechcą oddać gruntu, będą musiały ponieść koszty.

 

Posłuchaj całego materiału naszego reportera:

 

 

Grzegorz Armatowski/ako