Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk)

poniedziałek,

30 listopada 2020

18:00

Efekty rozmów premierów Węgier i Polski, ataki opozycji na policję oraz apel kobiet "Solidarności Walczącej" [WTOREK W RADIU GDAŃSK]

Co przyniosły poniedziałkowe rozmowy premierów Węgier i Polski dotyczące możliwości zawetowania unijnego budżetu? Czy Unia Europejska wprowadzi mechanizmy przymusowej relokacji imigrantów? Jaki wpływ na rozwój Gdyni i całego Pomorza będzie miała budowa tzw. Drogi Czerwonej? Te pytania Piotr Kubiak zada po godzinie 8:30 "Gościowi Dnia Radia Gdańsk", którym będzie wiceminister infrastruktury Marcin Horała.


Praworządność a ataki opozycji na policję. W jakim zakresie powinien chronić immunitet poselski i kogo reprezentują aktywistki Strajku Kobiet? To tematy, o których Robert Kwiatek, fotoreporter, działacz dawnej opozycji i Agnieszka Żurek, "Tygodnik Solidarność" porozmawiają z Olgą Zielińską. W "Komentarzach Radia Gdańsk" po godzinie 9:00 poruszymy również kwestię apelu kobiet "Solidarności Walczącej", które mówią wprost: "nie ma naszej zgody na wojnę w ojczyźnie".


W gospodarczej audycji "Ludzie i Pieniądze" gośćmi Artura Kiełbasińskiego będą Marek Lewandowski, rzecznik "Solidarności" oraz Grzegorz Pellowski, trójmiejski piekarz, mistrz cukiernictwa. Tematem rozmowy będą intrygujące zmiany na rynku pracy – w trakcie epidemii koronawirusa wzrosła aktywność zawodowa osób 55 plus i wyżej, a spadła młodych ludzi.


Bity i kopany przez byłego właściciela. Odebrany poprzez schroniskową interwencję. 3-letni Pele to pies w typie owczarka, sięgający ciut za kolano. Choć dziś uśmiechnięty i piękny, to w swoim krótkim życiu przeszedł już bardzo wiele. Nie ufa mężczyznom, ale trudno się dziwić skoro człowiek skazał go na cierpienie. W "Schroniskowych Historiach" opowieśc o przepięknym psie, który czeka na serce i dom. A to wszystko po godzinie 11:00 w ramach audycji "Psie Porady". Zapraszają Hanna Wilczyńska-Toczko, Agnieszka Kępka oraz Joanna Merecka-Łotysz.


Po godzinie 12:20 wyemitujemy pierwszy odcinek z cyklu "W Oczekiwaniu na Pierwszą Gwiazdkę". Będą to rozmowy adwentowe ks. Macieja Świgonia, redaktora naczelnego gdańskiego oddziału "Gościa Niedzielnego" i Andrzeja Urbańskiego z Radia Gdańsk.


Zaś o 14:30 w "Wiadomościach Regionalnych" przeniesiemy się na Kociewie.


Zaspa to dzielnica, która w Gdańsku wygrywa swoją lokalizacją i udogodnieniami dla mieszkańców. Tu spełnił się sen projektantów. Obecnie dodatkową atrakcją są murale. Marzena Bakowska wybrała się na spacer po Zaspie z Jarosławem Orłowskim, a efektów tej przechadzki będzie można posłuchać po godzinie 18:30 w audycji "Twoja Dzielnica".

 

pb

Co przyniosły wczorajsze rozmowy premierów Węgier i Polski dotyczące możliwości zawetowania unijnego budżetu? Czy Unia Europejska wprowadzi mechanizmy przymusowej relokacji imigrantów? Jaki wpływ na rozwój Gdyni i całego Pomorza będzie miała budowa tzw. Drogi Czerwonej? Te pytania Piotr Kubiak zada po godzinie 8:30 "Gościowi Dnia Radia Gdańsk", którym będzie wiceminsitr infrastruktury, Marcin Horała.
 
Praworządność a ataki opozycji na policję. W jakim zakresie powinien chronić immunitet poselski i kogo reprezentują aktywistki strajku kobiet? To tematy, o których Robert Kwiatek, fotoreporter, działacz dawnej opozycji i Agnieszka Żurek, "Tygodnik Solidarność" porozmawiają z Olgą Zielińską. W "Komentarzach Radia Gdańsk" po godzinie 9:00 porozmawiamy równiez o apelu kobiet Solidarności Walczącej, które mówią wprost - "Nie ma naszej zgody na wojnę w ojczyźnie".
 
W gospodarczej audycji "Ludzie i Pieniądze" gośćmi Artura Kiełbasińskiego będą Marek Lewandowski, rzecznik Solidarności oraz Grzegorz Pellowski, trójmiejski piekarz, mistrz cukiernictwa. Tematem rozmowy będą intrygujące zmiany na rynku pracy – w koronawirusie wzrosła aktywność zawodowa osób 55 plus i wyżej, a spadła młodych ludzi.
 
Bity i kopany przez byłego właściciela. Odebrany poprzez schroniskową interwencję. 3-letni Pele - pies w typie owczarka, sięgający ciut za kolano. Choć dziś uśmiechnięty i piękny, to w swoim krótkim życiu przeszedł już bardzo wiele. Nie ufa mężczyznom, ale trudno się dziwić skoro człowiek skazał go na cierpienie. W "Schroniskowych Historiach" opowiemy historię przepięknego psa, który czeka na serce i dom. A to wszystko po godzinie 11:00 w ramach audycji "Psie Porady". Zapraszają Hanna Wilczyńska-Toczko, Agnieszka Kępka oraz Joanna Merecka-Łotysz. 
 
 
Po godzinie 12:20 wyemituejmy pierwszy odcinek z cyklu "W Oczekiwaniu na Pierwszą Gwiazdkę". Będą to rozmowy adwentowe ks. Macieja Świgonia, redaktora naczelnego gdańskiego oddziału Gościa Niedzielnego i Andrzeja Urbańskiego z Radia Gdańsk. 
 
Zaś o 14:30 w "Wiadomościach Regionalnych" przeniesiemy się na Kociewie.
 
Zaspa to która dzielnica, która w Gdańsku wygrywa swoją lokalizacją i udogodnieniami dla mieszkańców. Tu spełnił się sen projektantów. Obecnie dodatkową atrakcją są murale. Marzena Bakowska wybrała się na spacer po Zaspie z Jarosławem Orłowskim, a efektów tej przechadzki będzie można posłuchać po godzinie 18:30 w audycji "Twoja Dzielnica".
 
_