Wiadomości
(Fot. Pixabay)

poniedziałek,

30 listopada 2020

15:15

Szef KPRM: w tym tygodniu premier przedstawi założenia dot. szczepień na koronawirusa

Szczepienia na koronawirusa będą dobrowolne, ale planujemy duże kampanie profrekwencyjne. W tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki przedstawi założenia programu szczepień - zapowiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

Dworczyk w telewizji wPolsce.pl był pytany o szczepionki na koronawirusa i o to, czy będą one obowiązkowe.

Od początku podkreślamy, że będą to szczepienia absolutnie dobrowolne. Natomiast będziemy zachęcali wszystkich do tego, aby wziąć udział w szczepieniu - podkreślił.

Minister dodał, że to najsilniejszy oręż w walce z epidemią. - Dzisiaj, jak wiemy jedynym skutecznym orężem jest ograniczenie kontaktów społecznych, ograniczenie mobilności, a to ma poważne konsekwencje gospodarcze. W związku z tym jedynym wyjściem jest nabranie odporności, a do tego niezbędne jest szczepienie - mówił Dworczyk.

DUŻE KAMPANIE PROFREKWENCYJNE

- W związku z tym planujemy duże kampanie profrekwencyjne, które będą wyjaśniały wszystkie wątpliwości, pytania, które się pojawiają, jeśli chodzi o szczepionkę na koronawirusa - zapowiedział. Jak dodał, celem tych akcji będzie zachęcanie Polaków do masowych szczepień.

Dworczyk poinformował ponadto, że premier Morawiecki w tym tygodniu "przedstawi założenia programu szczepień". "Te szczepienia będziemy starali się, aby były powszechne, ale oczywiście dobrowolne" - zaznaczył.

 

PAP/pOr