Wiadomości
(Fot. ugwejherowo.pl/gmina.puck.pl/wejherowo.pl)

poniedziałek,

30 listopada 2020

14:30

Rozbudowa mariny w Pucku, nowe miejsce rekreacji w Orlu oraz boisko w Wejherowie [WIADOMOŚCI REGIONALNE]

Puccy urzędnicy szukają wykonawcy rozbudowy tamtejszej mariny. Przedłużony falochron będzie miał za zadanie osłonić Basen Rybacki przed nadmiernym zafalowaniem.


Nowy stały pomst wraz z trzema pływającymi pomieści prawie 100 jachtów. Urzędnicy na oferty czekają do końca grudnia. Warta ponad 30 milionów złotych inwestycja powinna się zakończyć do połowy 2023 roku.Nowe miejsce rekreacji powstało przy przystani kajakowej w Orlu w gminie Wejherowo.

Wieś pozyskała na jego budowę 10 tysięcy złotych dotacji z budżetu województwa pomorskiego z programu "Aktywne Sołectwo Pomorskie 2020". Pozostałą kwotę pokryła gmina Wejherowo. W ramach inwestycji wbudowano m.in. palenisko do ognisk, stół piknikowy oraz ławkę.W Rekowie koło Pucka trwa budowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej 216 z drogą lokalną, służącą do obsługi firm ze strefy przemysłowej.

Ułatwi to również dojazd do domów mieszkańcom Osiedla Słonecznego. Skrzyżowanie z drogą wojewódzką 216 powstanie do połowy grudnia. A do wiosny przyszłego roku powstanie także połączenie z ul. Szkolną w kierunku Połchowa. Koszt obu inwestycji to ok. 3 mln złotych.Nowe boisko otwarto na Osiedlu Sucharskiego w Wejherowie. Zostało wybudowane w ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego.

To czwarta inwestycja, która tworzy Plac Zabaw i Rekreacji im. Ryszarda Jakubka. Koszt inwestycji to niespełna pół miliona złotych.

- Cieszę się, że na naszym osiedlu powstało boisko. Cały obiekt rekreacyjno-sportowy to ukoronowanie naszej wieloletniej pracy - mówi Iwona Musiał, przewodnicząca rady osiedla.Bez jarmarku świątecznego, ale za to z przedświątecznym targowiskiem, które odbędzie się w dniach 12-13 grudnia. Miasto Puck chce wprowadzić świąteczną atmosferę, a także umożliwić zakup ozdób choinkowych, wyrobów regionalnych oraz potraw.

- To także możliwość zarobku dla organizacji pozarządowych i lokalnych twórców – tłumaczy burmistrz Pucka, Hanna Pruchniewska.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, w tym roku zabraknie takich atrakcji jak karuzele, występy, czy namiot św. Mikołaja.

 

Piotr Lessnau/ako