Wiadomości
20-tonowy zbiornik, kupiony przez Agencję Rezerw Materiałowych (fot. mat. pras. Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku)

poniedziałek,

30 listopada 2020

12:18

20-tonowy zbiornik na ciekły tlen został zamontowany przy powstającym szpitalu tymczasowym w Sopocie [ZDJĘCIA]

Trwa sprawdzanie szczelności instalacji zbiornika z tlenem zainstalowanego w tworzonym szpitalu tymczasowym w Sopocie. Przeprowadzono również ćwiczenia strażackie. Szpital ma zostać otworzony w połowie grudnia.

20-tonowy zbiornik, kupiony przez Agencję Rezerw Materiałowych, a zainstalowany przez firmę Eurogaz-Bombi, w pełni zapewni dostęp do tlenoterapii dla pacjentów zakażonych koronawirusem, w tym wymagających leczenia respiratorowego.


OSTATNIE PRACE

W budynku sanatorium MSWiA przy ul. Bitwy pod Płowcami trwają prace adaptacyjno-budowlane. Strażacy z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Sopocie i Gdańsku sprawdzali w piątek (np. w razie konieczności przeprowadzenia akcji ratunkowej) nową infrastrukturą zewnętrzną budynku – drogi dojazdowe, wyjścia ewakuacyjne itp.

- Szpital w sanatorium MSWiA przygotowywany jest do odbiorów. Trwają ostatnie poprawki, przygotowywane jest wyposażenie medyczne. W piątek przyjechał 20-tonowy zbiornik na ciekły tlen. Dzisiaj trwa sprawdzanie instalacji w całym budynku sanatoryjnym. W najbliższych dniach będą te prace wykańczane, rozpoczną się ćwiczenia przy udziale personelu – mówi Mówi Piotr Kobzdej, pełnomocnik wojewody pomorskiego ds. organizacji szpitala tymczasowego.

KIEDY OTWARCIE?

Szpital będzie gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów z Covid-19 w połowie grudnia br.
- Szpital podzieliliśmy na oddziały. W pierwszym etapie uruchomienia otworzą się dwa oddziały dla 54 pacjentów łącznie. W kolejnych dniach, w miarę potrzeb i możliwości operacyjnych personelu, szpital będzie otwierał kolejne oddziały – mówi Piotr Kobzdej.

PRZEBUDOWA SANATORIUM

Modernizacja obiektu podniesie standard sanatorium. W przyszłości budynek może być zapleczem lokalowym na wypadek remontów oddziałów w innych szpitalach i miejscem, gdzie będzie prowadzona rehabilitacja osób po przebyciu Covid-19.

W przygotowaniu szpitala tymczasowego zaangażowanych jest codziennie 200 osób. To pracownicy branżowi, robotnicy budowlani, a także, w razie potrzeby, żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Marynarki Wojennej oraz strażacy.

SZPITAL W GDAŃSKU

Drugi w Trójmieście szpital tymczasowy powstaje w Gdańsku w halach Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo. Docelowo obydwie placówki maja pomieści 600 chorych.


Piotr Puchalski
Napisz do autora: p.puchalski@radiogdansk.pl


Zobacz Galerię