Wiadomości
(fot. Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski)

poniedziałek,

30 listopada 2020

11:37

Awaryjne lądowanie samolotu w Gdańsku. Powodem pijana pasażerka, którą ukarano mandatem

Nietrzeźwa i agresywna Irlandka, lecąca z Dublina do Kowna, została wyproszona z samolotu na lotnisku w Gdańsku po awaryjnym lądowaniu. Kobietę ukarano mandatem w wysokości 1000 złotych.

Jak informuje rzecznik prasowy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku, kmdr ppor. Andrzej Juźwiak, do zdarzenia doszło w piątek. Na pokładzie samolotu rejsowego, lecącego z Dublina do Kowna, jedna z pasażerek zachowywała się agresywnie i nie wykonywała poleceń. Według załogi 39-latka popychała innych pasażerów i głośno krzyczała. Gdy maszyna znalazła się w polskiej przestrzeni powietrznej, kapitan zdecydował o awaryjnym lądowaniu w Gdańsku i wysadzeniu kobiety.

PASAŻERKA BYŁA NIETRZEŹWA

39-latka w asyście funkcjonariuszy dobrowolnie opuściła samolot. Jej zachowanie wskazywało na znaczne upojenie alkoholowe, co potwierdził wezwany na miejsce ratownik medyczny. Kobieta nie chciała poddać się badaniu alkomatem. Ostateczne umieszczono ją w Pogotowiu Socjalnym dla Osób Nietrzeźwych w Gdańsku. Po wytrzeźwieniu Irlandka została ukarana mandatem w wysokości 1000 złotych – przekazał kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak.

Od początku tego roku funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Gdańsku interweniowali wobec 42 osób, które swoim zachowaniem naruszały warunki bezpieczeństwa lotu.

 

Grzegorz Armatowski/PAP/am