Wiadomości
Przebudowa skrzyżowania al. Niepodległości z ul. Malczewskiego w Sopocie (fot. Jurek Bartkowski/FotobankPL/UMS)

niedziela,

29 listopada 2020

17:16

Do piątku nieprzejezdna będzie ulica Wejherowska w Sopocie [ORGANIZACJA RUCHU]

W poniedziałek (30 grudnia) zamknięta zostanie ulica Wejherowska. Ma to związek z przebudową skrzyżowania alei Niepodległości z ulica Malczewskiego.
Z uwagi na prace drogowe ul. Wejherowskiej będzie nieprzejezdna na odcinku od zjazdu z al. Niepodległości (z kierunku do Gdyni) do ronda na skrzyżowaniu z ul. Kraszewskiego. Objazd do osiedla Brodwino będzie możliwy ulicą Malczewskiego.


ORGANIZACJA RUCHU

Jezdnie al. Niepodległości od ul. Pokorniewskiego do wiaduktu wraz z ul. Wejherowską do ronda ul. Kraszewskiego będą zamknięte. Ruch dwukierunkowy będzie się odbywał dwoma pasami ruchu jezdni al. Niepodległości kierunku Gdynia - Gdańsk. Na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Malczewskiego sygnalizacja będzie wyłączona, a skręt w lewo w ul. Malczewskiego będzie zabroniony. Wyjątkiem będzie tu komunikacja publiczna – autobusy miejskie.

DOJAZD DO BRODWINA

By dojechać do Brodwina i Kamiennego Potoku, jadąc od Gdańska, trzeba będzie dojechać do skrzyżowania z ul. Zamkowa Góra (przy Lidlu), zawrócić i dojechać do ul. Wejherowskiej, skręcić w prawo za wiaduktem lub dalej w prawo w ul. Malczewskiego. Jadąc z Brodwina i Kamiennego Potoku w kierunku Gdyni należy jechać zalecanym objazdem przez Malczewskiego – Sopocką - Wielkopolską lub zawrócić na al. Niepodległości ulicami Armii Krajowej - 23 Marca.

UTRUDNIENIA DO PIĄTKU

W piątek 4 grudnia przywrócona zostanie sygnalizacja świetlna al. Niepodległości/ Malczewskiego i przejazd ul. Wejherowską. Ostatni etap budowy obejmie zamknięcie jezdni Al. Niepodległości kierunek Gdynia - Gdańsk od wiaduktu w kierunku Malczewskiego.

Przebudowa skrzyżowania al. Niepodległości z ulicą Malczewskiego potrwa do końca kwietnia.


Oprac. puch