Wiadomości
(Fot. ADA Pallotynek/KFP)

niedziela,

29 listopada 2020

16:33

Audycja adwentowa poświęcona pamięci Prymasa Tysiąclecia. "W Oczekiwaniu Na Pierwszą Gwiazdkę" na antenie Radia Gdańsk

Nadzieja to czas oczekiwania. Nie chodzi tu jednak o czekanie poprzez wygodnie zajęcie miejsca w fotelu czy położenie się na kanapie. Oczekiwanie to czas naszego przygotowania. Można wyróżnić dwa etapy oczekiwania – krótkoterminowe, na coś, co wydarzy się niebawem,  i długoterminowe, na przykład oczekiwanie na wieczność. Kościół katolicki czeka na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

W 2021 roku będziemy obchodzić 120. rocznicę urodzin, 65. rocznicę złożenia Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego i 40. rocznicę śmierci jednego z największych Polaków XX wieku – Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego. W związku z tym przygotowaliśmy dla naszych słuchaczy wyjątkową audycję adwentową "W Oczekiwaniu na Pierwszą Gwiazdkę", w której będziemy wspominać tę wyjątkową postać.

Chcemy odkryć ponownie mądrość kardynała Wyszyńskiego w przeżywanym czasie pandemii – czasie beznadziei, ograniczeń, trudności, izolacji, kwarantanny. Bo nadzieja to światło, które rozjaśnia naszą ciemność. Dlatego podczas naszych audycji chcemy podjąć wysiłek, aby rozgrzać serca naszych słuchaczy (i swoje) ogniem nadziei.

Program, który będzie emitowany we wtorki i czwartki o 12:20, a także w niedzielę podczas magazynu katolickiego "W Drodze" o 9:30 poprowadzi Andrzej Urbański. W audycji przypomni słowa Prymasa Tysiąclecia, ale nie tylko. Pojawią się również ciekawe rozmowy z księdzem Maciejem Świgoniem, redaktorem naczelnym gdańskiego oddziału "Gościa Niedzielnego".

 

ODCINEK 1 "NADZIEJA ŚWIATŁEM W CIEMNOŚCI":

 

 

ODCINEK 2 "NADZIEJA W HISTORII":

 

 

ODCINEK 3 "BUDOWANIE NADZIEI":
ODCINEK 4 "DROGOWSKAZY NADZIEI":
ODCINEK 5 "W ŚWIECIE LUDZKIEJ NADZIEI"

 

ODCINEK 6 "JEST ŻYCIE, JEST NADZIEJA"

 

ODCINEK 7 "WYDEPTANA NADZIEJA"

 

ODCINEK 8 "WYCIĄGNIĘTA DŁOŃ NADZIEI":

 

ODCINEK 9 "LOGIKA NADZIEI":

 

ODCINEK 10 "SPEŁNIONA NADZIEJA":

 

Zapraszamy do słuchania. 

pOr