Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk)

niedziela,

29 listopada 2020

18:40

Przeżywanie adwentu w czasie pandemii, budżet UE oraz poszukiwanie pracy [PONIEDZIAŁEK W RADIU GDAŃSK]

Punktualnie o godzinie 8:30 "Gościem Dnia Radia Gdańsk" będzie biskup Zbigniew Zieliński. Andrzej Urbański porozmawia z nim o rozpoczynającym się adwencie, a także o tym, jak pandemia wpłynie na jego przeżywanie.



O zawetowaniu unijnego budżetu przez Polskę i Węgry, a także o mechanizmie warunkowości wypłaty pieniędzy porozmawiamy w "Śniadaniu Polityków w Radiu Gdańsk". Czy UE w ten sposób próbuje wpłynąć na suwerenność Polski? O to Piotr Kubiak zapyta Kazimierza Smolińskiego (PiS), Leszka Czarnobaja (KO), Karola Rabendę (Porozumienie) oraz Krzysztofa Trawickiego (PSL). W programie także o tym, czy zapowiedzi wstrzymania dotacji na policję przez niektóre samorządy to działanie przeciw obywatelom. Porozmawiamy również o programie Strajku Kobiet, w tym o pomysłach ograniczania władzy rodzicielskiej oraz o atakach na dziennikarzy i policję. Zapraszamy chwilę po godzinie 9:00.



Od nowego roku przedsiębiorcy będą mieli obowiązek zgłaszania do ZUS zawierane z pracownikami umowy o dzieło. Nowe zadanie zostało nałożone na firmy przy okazji pierwszej tarczy antykryzysowej. Czy to pierwszy krok do "oskładkowania" wszystkich umów cywilnoprawnych? Na ten temat Olga Zielińska porozmawia z rzecznikiem prasowym Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Markiem Lewandowskim w audycji "Głos Pracownika" w poniedziałek o godz. 12.30.

W dobie pandemii największą trudność w zdobyciu nowej pracy mają osoby na stanowiskach menagerskich, dyrektorskich i kierowniczych. Dlaczego? Bo takich miejsc pracy jest na rynku po prostu mniej, natomiast osób szukających zatrudnienia przybyło. O tym, jak skutecznie znaleźć pracę na wysokim stanowisku w czasie epidemii koronawirusa Alicja Samolewicz-Jeglicka porozmawia w drugiej części audycji z Agnieszką Śladkowską, twórcą Gorilla Job, firmy wspierającej kandydatów na rynku pracy.



O godzinie 14:20 zapraszamy na audycję "Nie daj się oszukać". O tym, dlaczego osoby, które pomagają innym, łatwiej znoszą stres i wychodzą z kryzysów Joanna Matuszewska porozmawia z Danutą Rocławską, psychologiem i coachem kryzysowym.



Punktualnie o 14:30 przedstawimy "Wiadomości Regionalne" z Kaszub Północnych.


Black Friday i Cyber Monday. Czy młodzi ludzie chętnie robią wtedy zakupy? Jak dużo wydają pieniędzy? Co oznacza dla nich konsumpcjonizm i jakie jest ich zdanie na temat fast foodów? O tym Daniel Wojciechowski porozmawia z młodzieżą w audycji Radio z Klasą o 18:30.

mm

_