Wiadomości
(fot. Google Street View)

niedziela,

29 listopada 2020

13:46

Świetne informacje dla kierowców - nie tylko z Rumi. Trzy miesiące odpoczynku od korka na DK6 w Janowie

Od 30 listopada łatwiejszy przejazd drogą krajową nr 6 przez Rumię. W poniedziałek drogowcy wstrzymają prace przy budowie tunelu pod torami na wysokości przystanku SKM Rumia Janowo i przywrócą ruch na obu jezdniach.
Przypomnijmy, że od września krajowa "szóstka" jest w tym miejscu zawężona do jednego pasa ruchu w obu kierunkach, co w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego generowało wielokilometrowe korki.

- Zdecydowaliśmy się wstrzymać prace na czas zimy, aby uniknąć sytuacji, gdy ujemna temperatura uniemożliwi kontynuowanie robót i mieszkańców irytować będzie rozkopana jezdnia, na której nie prowadzone są żadne prace - mówi Ariel Sinicki, wiceburmistrz Rumi. - Tak więc od poniedziałku znów dostępne będą w tym miejscu po dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Przerwa w pracach potrwa 2-3 miesiące, w zależności od tego, jak sroga będzie zima - dodaje.
 
WĘZEŁ INTEGRACYJNY JANOWO

Przebudowa układu drogowego w rejonie Janowa zakończyć się ma przed wakacjami. Powstający w tym miejscu tunel pod torami to element największej inwestycji w historii rumskiego samorządu - budowy węzła integracyjnego "Janowo". W ramach przedsięwzięcia m.in. przebudowane zostaną okoliczne ulice, powstaną parkingi dla 300 samochodów, nowe chodniki, ścieżki rowerowe oraz ułatwienia dla niepełnosprawnych.

Inwestycja gotowa ma być w drugiej połowie 2022 roku. Koszt to ponad 60 mln zł.

Marcin Lange