Wiadomości
Zdjęcie archiwalne. Sopot. Przejście podziemne pod al. Niepodległości (fot. Krzysztof Mystkowski / KFP / mat. pras.)

sobota,

28 listopada 2020

21:39

Uwaga piesi! Utrudnienia w Sopocie. Zamknięty jest tunel pod al. Niepodległości. Będą zmiany na lepsze

Utrudnienia dla pieszych w Sopocie. Zamknięte zostało przejście podziemne pod al Niepodległości w ciągu ulicy Bohaterów Monte Cassino. Zaczyna się długo oczekiwany remont, w trakcie którego zamontowane zostaną windy.
Zamknięty dla ruchu pieszego został tunel w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino pod al. Niepodległości. Zamknięcie związane jest z generalnym remontem obiektu, który obejmuje: remont ścian, posadzki i stropu wnętrza tunelu; budowę dwóch szybów windowych – od strony ul. 1 Maja oraz ul. Bohaterów Monte Cassino, przebudowę schodów, wymianę poręczy i balustrad.


W ramach prowadzonych prac wymienione będzie oświetlenie wewnątrz przejścia oraz wykonana zostanie przepompownia, by zapobiec ewentualnemu zalaniu tunelu, w przypadku intensywnych opadów deszczu.

DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

Tunel dostosowany będzie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Windy zaopatrzone zostaną w tablice opisane pismem Braille’a. Dźwig wyposażony będzie w wizualną i dźwiękową sygnalizację przeciążenia kabiny, zaś informacja głosowa zapowiadać będzie położenie windy. Również schody zostaną przebudowane i wyposażone z nowe balustrady, w ich obrębie zbudowany zostanie zjazd.

Na posadzce i biegach schodów wykonane zostanie odpowiednie oznakowanie dla osób niewidomych i słabowidzących. Będą to pasy ostrzegawcze, pasy prowadzące i pola uwagi, wykonane z granitu w kolorze jasnym lub też za pomocą elementów ze stali nierdzewnej mocowanych do płyt granitowych.

W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

Prace powinny zakończyć się w kwietniu 2021 r., ich koszt to blisko 2 mln zł. O remoncie przejścia dla pieszych zadecydowali mieszkańcy Sopotu, zgłaszając, a następnie głosując na ten projekt w ramach Sopockiego Budżetu Obywatelskiego w roku 2018.


Oprac. puch