Wiadomości
Przy parafii Miłosierdzia Bożego stanęła specjalna lodówka, w której każdy może zostawić żywność (Fot. Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski)

sobota,

28 listopada 2020

12:29

Nie marnujcie jedzenia - zostawcie je w "Jadłodzielnicy". Przy parafii Miłosierdzia Bożego w Gdańsku stoi specjalna lodówka

235 kilogramów żywności marnuje rocznie statystyczny Polak. Milion 600 tysięcy osób żyje w skrajnym ubóstwie - wynika z wyliczeń ekspertów. Aby zapobiec wyrzucaniu jedzenia i pomóc potrzebującym, w Gdańsku Pieckach-Migowie uruchomiono "Jadłodzielnicę".Przy parafii Miłosierdzia Bożego stanęła specjalna lodówka, w której każdy może zostawić żywność, a potrzebujący mogą ją zabrać - wyjaśnia radny Gdańska Przemysław Malak.

- Na pewno nie wolno przynosić alkoholu, surowych mięs, wszelkiego rodzaju produktów mlecznych, majonezowych. Prosimy przynosić produkty np. pasteryzowane, które będą mogły długo wytrzymać - mówi radny. - Różnego rodzaju ciasta, mięsa, produkty długotrwałe. Proszę pamiętać, że muszą być świeże - dodaje.

CZYNNA CAŁĄ DOBĘ

- Idzie zima i są problemy, jeśli chodzi o żywność. Bardzo dużo osób przychodzi i prosi o jakieś ciepłe jedzenie. To jest supersprawa, zwłaszcza, że jest to na zewnątrz. Osoby potrzebujące mogą przyjść nawet w nocy - mówi proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Gdański, ks. Krzysztof Nowak.

Jadłodzielnica czynna jest całą dobę.

 

Grzegorz Armatowski/ako