Wiadomości
(Fot. Pixabay/miami car accident lawyers)

poniedziałek,

30 listopada 2020

10:27

Śledztwo w sprawie zabójstwa 23-latki koło Nowego Dworu Gdańskiego przedłużone. Podejrzany pozostaje w areszcie

Do 30 stycznia przedłużono śledztwo w sprawie brutalnego zabójstwa 23-latki w Piotrowie koło Nowego Dworu Gdańskiego. Podejrzany 20-letni Patryk D. jest tymczasowo aresztowany. Prokuratura czeka na opinię psychiatryczną dotyczącą jego psychicznego stanu zdrowia i poczytalności.

- Wobec podejrzanego Patryka D. areszt tymczasowy został przedłużony do 25 stycznia 2021 r. Obecnie prokuratura oczekuje na sporządzenie przez biegłych psychiatrów opinii, dotyczącej stanu zdrowia psychicznego i poczytalności w chwili morderstwa podejrzanego - powiedział Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Jednocześnie zaznaczył, że "dalsze czynności procesowe będą uzależnione od wniosków opinii".

TAJEMNICZY SMS

Szczątki 23-letniej Pauliny P. policja znalazła pod koniec kwietnia tego roku niedaleko wsi Piotrowo pod Nowym Dworem Gdańskim. Funkcjonariusze szukali poćwiartowanego ciała przez kilka dni na polach, bo zabójca ukrył je w kilku miejscach.

Dziewczyna pochodziła z Balik pod Łomżą, ale przed śmiercią mieszkała z koleżanką na warszawskiej Białołęce. Na początku marca wyjechała z Warszawy i pojechała do byłego chłopaka do Nowego Dworu Gdańskiego. Wtedy ślad po niej się urwał. W dniu zaginięcia dziewczyny jej matka otrzymała SMS-a: "Mieszkanie mamy na teraz. Chcę trochę czasu dla siebie na własne życie. Żeby spróbować żyć sama. Byłabym wdzięczna za jakieś dwa miesiące bez kontaktu".

PODEJRZANY BYŁY CHŁOPAK

Ta wiadomość zaniepokoiła rodzinę, która zgłosiła policji zaginięcie. Funkcjonariusze od początku podejrzewali o zbrodnię byłego chłopaka dziewczyny - 20-letniego Patryka D. Mężczyzna był widziany z Pauliną w Nowym Dworze Gdańskim, ale początkowo twierdził, że po spotkaniu rozstali się.

W maju Patryk D. przyznał się do zabójstwa i złożył obszerne wyjaśnienia. Wskazał śledczym miejsca, gdzie zakopał szczątki dziewczyny. Wykonane badania DNA potwierdziły, że poćwiartowane ciało, to zaginiona w marcu Paulina P.

Aresztowanemu grozi dożywotnie więzienie.

 

GA/PAP/ako