Wiadomości
Rozmieszczenie dekoracji bożonarodzeniowych w różnych częściach Gdańska jest nieprzypadkowe (Fot. KFP/Anna Rezulak)

środa,

25 listopada 2020

20:25

Świąteczne iluminacje w różnych częściach Gdańska rozbłysną 5 grudnia. Sprawdź, gdzie warto wybrać się na spacer

5 grudnia Gdańsk rozbłyśnie świątecznymi dekoracjami. W 8 dzielnicach pojawią się udekorowane choinki a restauratorzy z Głównego Miasta będą serwowali jedzenie na wynos.Świąteczne dekoracje i kurtyny świetlne montowane są w Parku Reagana, gdzie przeniesiono cześć iluminacji z Parku Oliwskiego. Bożonarodzeniowe dekoracje pojawią się też oczywiście w Parku Oliwskim, na Placu Kobzdeja, Placu Świętopełka i Targu Węglowym - tutaj ma zaświecić po raz pierwszy nowa instalacja. Wśród dobrze znanych dekoracji w przestrzeni miasta ustawione zostaną między innymi: termometr Fahrenheita, stoczniowy dźwig, napis "GDAŃSK" czy ramki z lwami.

Rozmieszczenie dekoracji bożonarodzeniowych w różnych częściach Gdańska jest nieprzypadkowe. Ma zachęcać mieszkańców do aktywności i spacerów, ale też do niegromadzenia się w jednym miejscu.

JARMARK ONLINE

W tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy odbywa się w sieci w formie wirtualnej pod adresem www.bozonarodzeniowy.gda.pl. Do kupienia są gadżety, wyroby rzemieślnicze, rękodzieło i smakołyki, a część dochodów zasili konto Fundacji Hospicyjnej wspierającej hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku.

Atmosferę świąt będzie można jednak poczuć i posmakować, udając się na spacer do Głównego Miasta. Od 4 grudnia restauratorzy będą serwować dania na wynos w ramach Gdańskiego Szlaku Kulinarnego. - 25 restauratorów odpowiedziało na naszą propozycje postawienia w różnych częściach Głównego Miasta budek z drobną gastronomią - mówi wiceprezydent Gdańska, Piotr Grzelak.

WIGILIA I SYLWESTER

W tym roku przez pandemię nie odbędzie się wigilia dla potrzebujących. Gdańscy restauratorzy, zorganizują jednak tradycyjnie świąteczne posiłki, które razem z paczkami trafią do takich osób.

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz poinformowała również o przygotowywanej atrakcji na Sylwestra. Budynek "Zieleniaka" zyska wyjątkową iluminację podczas ostatniej nocy 2020 roku.

 

 

Aleksandra Nietopiel/ako