Wiadomości
Za palenie w strefach objętych zakazem grozić będzie nawet 500 złotych mandatu (Fot. Pixabay)

środa,

25 listopada 2020

14:21

Bez tradycyjnych i e-papierosów w wybranych miejscach w Człuchowie. Miasto wprowadza strefy wolne od dymu

Człuchów jest pierwszym miastem na Pomorzu, w którym będą strefy wolne od dymu tytoniowego. Wojewoda opublikował uchwałę miejskich radnych, która zacznie obowiązywać od 3 grudnia. W 13 miejscach w Człuchowie nie będzie można palić tradycyjnych oraz e-papierosów.

- Strefy wolne od dymu tytoniowego w Człuchowie będą na plaży, rynku miejskim, w parku, na targowisku oraz na parkingach przy niektórych szkołach i przedszkolach - mówi zastępca burmistrza miasta Tomasz Kowalczyk.

- Chodzi m.in o Przedszkole Miejskie im. Jacka i Agatki, Szkołę Podstawową nr 1 oraz duży plac przy Zespole Szkół Technicznych, Zespole Szkół Sportowych i Powiatowej Bursie Szkolnej. Sami mieszkańcy zgłaszali się do radnych z prośbą, aby ograniczyć palenie tytoniu w miejscach publicznych zwłaszcza przez młodzież. W tych 13 strefach już wkrótce pojawią się specjalne tablice informacyjne – dodaje.

KARY ZA PALENIE

Za palenie w strefach objętych zakazem grozić będzie nawet 500 złotych mandatu. W mieście nie ma straży miejskiej, więc egzekwowaniem przepisów zajmie się policja.

 

Grzegorz Armatowski/pb