Wiadomości
(Fot. Pixabay)

środa,

25 listopada 2020

12:54

Trzy niedziele handlowe w grudniu? Jest projekt ustawy, który przewiduje otwarcie sklepów w mikołajki

Niedziela 6 grudnia tego roku ma być handlową - napisano w projekcie nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach, związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, który opublikowano w środę na stronach RCL.

"Projektowana zmiana ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni wprowadza epizodyczne rozwiązanie, polegające na zniesieniu zakazu handlu, o którym mowa w art. 5 tej ustawy, w niedzielę w dniu 6 grudnia 2020 r. w placówkach handlowych" - podano w projekcie nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach, związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

SYTUACJA W KOLEJNE NIEDZIELE

Dodano, że w grudniu tego roku są przewidziane jeszcze dwie niedziele handlowe: 13 i 20.

"Okres przedświąteczny, zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia, jest okresem, w którym liczba klientów dokonujących zakupów jest znaczna. Aby rozłożyć ten proces w czasie, a tym samym zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w tym samym czasie, zasadne jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w dniu 6 grudnia 2020 r. Z jednej strony umożliwi to zachowanie ograniczeń sanitarnych w związku z trwającą epidemią, a z drugiej strony będzie miało pozytywny wpływ na przedsiębiorców, przyczyniając się do poprawy ich sytuacji finansowej" - napisano.

 

PAP/pb