Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

środa,

25 listopada 2020

16:10

Radio Gdańsk odwiedził... święty Mikołaj. A my pomogliśmy mu spakować prezenty, które trafią do małych pacjentów

Siedziba Radia Gdańsk w środowe przedpołudnie zamieniła się w fabrykę świętego Mikołaja. Świąteczne paczki już niebawem zostaną rozwiezione do szpitali w Gdańsku, Gdyni i Słupsku, a 6 grudnia trafią do małych pacjentów tych placówek. 

Maskotki, zabawki, świąteczne poduszki i masa słodyczy - m.in. to znalazło się w 170 paczkach, które trafią do czterech pomorskich szpitali.

 

smiejemy

(Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

 

- Akcję organizujemy od ponad 20 lat. W tym roku paczki pojadą do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, Szpitala Zakaźnego w Gdańsku, szpitala w Słupsku i do Szpitala Morskiego w Gdyni Redłowie. W sumie to 170 paczek. Pakujemy je dziś, bo muszą przejść kwarantannę w poszczególnych placówkach, dlatego rozwiezione zostaną już 26 listopada. My 6 grudnia będziemy przed szpitalem w Gdyni Redłowie, gdzie przygotowaliśmy dla dzieciaków świąteczne występy. Naszej relacji będzie można posłuchać między godz. 10:00 a 12:00 w audycji "Radio Trendy" - zapowiada Katarzyna Hirsz z działu marketingu Radia Gdańsk.

 

niesiemy

(Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)


Mikołajkowy wór prezentami napełnili nasi darczyńcy: sieć sklepów JYSK, Winning Moves Polska, Deweloper AM Projekt, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, SMT Shipping, Pomorskie Centrum Hurtowe RENK, Firma Trefl, Coca-Cola Trójmiasto i Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

- Łącznie naszą akcję wsparło 11 firm z Trójmiasta. To duży sukces w ciężkich czasach pandemii - podkreśla Katarzyna Hirsz. 

Posłuchaj relacji z przygotowywania paczek:


RG