Wiadomości
Pracownicy socjalni często wspierają samotnych seniorów (Fot. Pixabay.com)

sobota,

21 listopada 2020

20:18

"To osoby nietuzinkowe, o wielkim sercu". Obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego

Na co dzień oni pomagają innym, teraz przypada ich święto. Z okazji przypadającego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego prezydent Gdańska tradycyjnie uhonoruje medalami pracowników wyróżniających się w działaniu na rzecz podopiecznych.

Ze względu na obostrzenia epidemiczne, w tym roku zrezygnowano jednak z uroczystej gali. Odznaczenia zostaną wręczone później. - Wyróżnienia otrzymają osoby nietuzinkowe, kreatywne, które kierują się w pracy na rzecz mieszkańców nie tylko wiedzą, ale także doświadczeniem, życzliwością i pochyleniem się nad potrzebą drugiego człowieka - mówi Sylwia Ressel z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Czas pandemii to okres w którym pracownicy socjalni są jeszcze bardziej potrzebni niż zazwyczaj. - Od marca wsparcie jest udzielane przede wszystkim poprzez kontakt telefoniczny, mailowy i pocztowy. Natomiast w sytuacjach wymagających kontaktu bezpośredniego bardzo prosimy osoby potrzebujące, aby zadzwoniły do pracownika i umówiły się z nim. Wówczas takie spotkanie jest możliwe, oczywiście w bezpiecznych warunkach.

Dzień Pracownika Socjalnego obchodzony jest w Polsce od 1990 roku.

dr