Wiadomości
(Fot. Pixabay/Ronald Carreño)

niedziela,

22 listopada 2020

11:22

W tym szczególnym roku był potrzebny jeszcze bardziej. Gdański Urząd pracy wyłoni Pracodawcę Przyjaznego Cudzoziemcom

Pracodawca Przyjazny Cudzoziemcom poszukiwany. Rozpoczęła się III edycja konkursu organizowanego przez Gdański Urząd Pracy. Jego celem jest wyłonienie osób, które prowadząc swoją biznesową działalność są przyjaźnie nastawione do cudzoziemców umożliwiając im nie tylko pracę, ale też integrację.

- Chodzi między innymi o organizowanie kursów języka polskiego, dostępność w zakładzie pracy dwujęzycznych koordynatorów czy realizację programów wspierających poszukiwania mieszkania bądź załatwiania spraw administracyjnych w lokalnych urzędach - mówi Sylwia Dymnicka, kierowniczka Działu Zatrudnienia Cudzoziemców w Gdańskim Urzędzie Pracy.

SZCZEGÓLNY ROK

Do konkursu mogą się zgłaszać małe, rodzinne firmy czy duże koncerny. W konkursie mogą wziąć udział pracodawcy, którzy w 2020 roku zatrudniają u siebie obcokrajowców. A ten rok jest szczególny.

- Zależy nam na wyróżnieniu podmiotów, które w tym trudnym okresie potrafiły nie tylko dostosować się do nowych realiów, ale też w sposób odpowiedzialny działać na rzecz swoich pracowników, w tym szczególnie obcokrajowców - dodaje Dymnicka.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest wypełnienie kwestionariusza w wersji elektronicznej lub papierowej i przesłanie go do Gdańskiego Urzędu Pracy. Można to zrobić do 18-go grudnia.

 

Aleksandra Nietopiel/ako