Wiadomości
(Fot. mat. prasowe)

sobota,

21 listopada 2020

15:28

Stop agresji drogowej - to Wy pomagacie ją zatrzymać. Na specjalny adres policji w tym roku przyszło ponad 1000 zgłoszeń

Coraz więcej kierowców poruszających się po drogach montuje w swoich autach kamery rejestrujące obraz przed pojazdem. Prawie 1000 filmów z nagraniami drogowych piratów trafiło już w tym roku do pomorskich policjantów. Nagrania pozwalają na skuteczną walkę z agresją drogową oraz przyczyniają się do ścigania sprawców rażących wykroczeń drogowych.Wyprzedzanie na trzeciego, omijanie wysepek na jezdni, zajeżdżanie drogi - takie między innymi wykroczenia w ruchu drogowym rejestrują kamery kierowców. Tysiąc z nich trafiło w tym roku do pomorskiej policji. Drogówka przyjmuje je pod specjalnym adresem: stopagresjidrogowej@pomorska.policja.gov.pl - przypomina komisarz Michał Sienkiewicz.

ANALIZA NAGRAŃ

- Nadesłane materiały każdorazowo są analizowane pod kątem pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców wykroczeń i agresywnych zachowań na drodze. Funkcjonariusze ustalają właścicieli pojazdów i nakładają mandaty lub kierują wnioski do sądu wobec kierowców, którzy dopuścili się rażących wykroczeń w ruchu drogowym - mówi komisarz Michał Sienkiewicz.

Według policji, w tym roku 200 spośród przekazanych spraw zakończyło się mandatami lub skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie. Część nadal jest w toku.

 

Zobaczcie przykłady nadesłanych materiałów:

 

 

oprac. ako