Wiadomości
Budowa buspasa na Witominie zakończy się jeszcze w tym roku (Fot. Radio Gdańsk/Marcin Lange)

piątek,

20 listopada 2020

15:17

Rozpoczęła się budowa brakującego odcinka buspasa w Witominie. Inwestycja pochłonie około 300 tysięcy złotych

Będą kolejne ułatwienia dla komunikacji miejskiej na Witominie w Gdyni. Drogowcy rozpoczęli w piątek budowę brakującego, półkilometrowego odcinka buspasa na ul. Małokackiej w kierunku centrum dzielnicy.

Istniejący tam buspas rozpoczyna się na wysokości schroniska dla zwierząt "Ciapkowo" i kończy się przy stacji benzynowej. Teraz drogowcy wydłużą go do przystanku "Witomino Centrum" przy dawnym komisariacie policji.

LIKWIDACJA WYSEPKI I PASU

Na potrzeby inwestycji zlikwidowana zostanie wysepka drogowa oraz pas lewoskrętu na stację benzynową. Pod budowę buspasa wykorzystane zostaną pasy prawoskrętów w ulice Konwaliową, Rolniczą i, już za skrzyżowaniem, także w ulicę Widną. Kierowcy wciąż jednak będą mogli z nich korzystać.

- Już wcześniej, właśnie na potrzeby tej inwestycji, zlikwidowane zostały dwie wysepki na skrzyżowaniu ulic Rolniczej, Chwarznieńskiej, Małokackiej i Wielkokackiej. Dzięki temu autobusy będą w stanie przejechać bezpośrednio do ul. Chwarznieńskiej. Co istotne, wytyczenie pasa dla autobusów nie wygeneruje utrudnień dla kierowców indywidualnych. Pozostanie bowiem niezwykle istotny w układzie drogowym pas dla skręcających z ul. Małokackiej w ul. Wielkokacką – mówi Jakub Ubych, radny Gdyni i członek miejskiego zespołu ds. budowy buspasów.

Budowa buspasa na Witominie zakończy się jeszcze w tym roku. Miasto zapłaci za niego ponad 300 tys. złotych.

 

Marcin Lange/mm