Wiadomości
(Fot. CBŚ)

piątek,

20 listopada 2020

07:09

500 kartonów i prawie dwa miliony sztuk papierosów. Policjanci z gdańskiego CBŚ zlikwidowali nielegalną fabrykę

Nielegalną fabrykę papierosów zlikwidowali policjanci z gdańskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego. Zatrzymali 7 osób, w tym 5 obywateli Białorusi. Fabryka była w powiecie łaskim w województwie łódzkim i wyprodukowała prawie 2 miliony sztuk papierosów.

Fabryka była profesjonalnie wyposażona. Miała kompletną linię technologiczną do produkcji i pakowania papierosów. Jej moc przerobowa pozwalała na wyprodukowanie miesięcznie 10 milionów papierosów. W pomieszczeniach magazynowych policjanci znaleźli prawie pół tysiąca kartonów po brzegi wypełnionych gotowym towarem. Po przeliczeniu ustalono, że jest tam ponad 1,8 mln sztuk papierosów.

POLACY I BIAŁORUSINI

 

Wśród zatrzymanych jest dwóch Polaków. Zdaniem śledczych to oni organizowali produkcję i nadzorowali cały proceder. Pięciu obywateli Białorusi natomiast obsługiwało linię produkcyjną. Z ustaleń śledztwa wynika, że przyjechali oni do Polski wyłącznie po to, aby pracować w nielegalnej fabryce.

USŁYSZELI ZARZUTY

Cała siódemka w Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku usłyszała zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych oraz popełnienia przestępstw karnoskarbowych. Śledczy ustalili, że przez nielegalną działalność grupy Skarb Państwa z tytułu nieopłaconych podatków stracił ponad 2 miliony złotych.

Gdański sąd aresztował wszystkich podejrzanych na 3 miesiące.

 
Grzegorz Armatowski/pOr