Wiadomości
Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Pruszczu Gdańskim (Fot. Pixabay/Andrzej Rembowski)

czwartek,

19 listopada 2020

19:12

To miała być zwykła kontrola drogowa. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania

32-letni mieszkaniec Gdańska wpadł podczas policyjnej kontroli, bo jechał uszkodzonym BMW. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za kradzieże w Niemczech.Jak powiedział w czwartek oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Mariusz Chrzanowski, na ul. Myśliwskiej policjanci zatrzymali do kontroli kierującego BMW.

- Samochód miał uszkodzony zderzak. Po sprawdzeniu danych mężczyzny okazało się, że 32-letni mieszkaniec Gdańska od miesiąca jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez Niemcy, a na swoim koncie ma kradzieże - dodał Chrzanowski.

Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Pruszczu Gdańskim.

POSZUKIWANY W EUROPIE

Zatrzymany 32-latek został przewieziony do policyjnego aresztu. Zgodnie z dyspozycją Europejskiego Nakazu Aresztowania rozpocznie się procedura przekazania mężczyzny niemieckiemu wymiarowi sprawiedliwości.

W podobny sposób w środę popołudniu zostali zatrzymani w Gdańsku dwaj inni mężczyźni poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości.

Po kolizji dwóch aut ujęto 24-latka poszukiwanego do ustalenia miejsca zamieszkania i zapłacenia grzywny lub kary aresztu, a podczas legitymowania wpadł mężczyzna poszukiwany trzema listami gończymi za rozbój, kradzież oraz udział w bójce.

 

 

PAP/ako