Wiadomości
(Fot. Policja Gdańsk)

czwartek,

19 listopada 2020

16:03

Nielegalnie zajmował mieszkanie, a przed policjantami próbował ukryć narkotyki. Wszystko jednak widzieli... przez okno

Gdańscy policjanci zatrzymali poszukiwanego 23-latka. Mężczyzna wpadł, bo nielegalnie zajmował mieszkanie w Siedlcach. Gdy mundurowi zapukali do drzwi, ten wstał z łóżka i zaczął chować narkotyki, które leżały na stole. A, że mieszkanie jest na parterze, policjanci wszystko widzieli przez okno.

Mężczyzna rozglądał się zdezorientowany po mieszkaniu, sprzątał ze stołu różne przedmioty i chował je. Policjanci ponownie zapukali i wówczas mężczyzna otworzył drzwi. Tłumaczył policjantom, że wynajmuje mieszkanie, ci jednak postanowili sprawdzić, co było przyczyną jego zdenerwowania. Funkcjonariusze sprawdzili dane 23-latka w policyjnych systemach i szybko się okazało, że jest poszukiwany w celu odbycia kary więzienia - relacjonuje aspirant sztabowy Mariusz Chrzanowski z gdańskiej komendy miejskiej.

POSZUKIWANY TAKŻE ZA KRADZIEŻE

- Ponadto był poszukiwany za kradzież pieniędzy, do której doszło pod koniec minionego miesiąca w jednej z gdańskich galerii. Mundurowi sprawdzili, co się znajduje w metalowej puszce, którą mężczyzna próbował przed nimi ukryć. W środku policjanci znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę. Część narkotyków była także rozsypana na ziemi. Zabezpieczona amfetamina została przekazana do badań biegłemu sądowemu - dodaje Mariusz Chrzanowski.

23-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty kradzieży pieniędzy oraz posiadania narkotyków. Za drugie przestępstwo odpowie w warunkach recydywy i teraz grozi mu 5 lat więzienia.

 

Grzegorz Armatowski/pOr