Wiadomości
(Fot. Pałac Kłonino)

czwartek,

12 listopada 2020

11:48

Podróżniku, odpowiedz na pytania i wygraj! Do zdobycia książka "Pomorze Na Szlaku: Wędruj z Radiem Gdańsk" i weekend w hotelu

Lubicie podróże i odkrywanie nowych miejsc? W takim razie mamy coś specjalnie dla was! Ruszamy z nowym konkursem, w którym wygrać można książkę "Pomorze Na Szlaku: Wędruj z Radiem Gdańsk". Do wygrania jest także weekend dla 4-osobowej rodziny w jednym z pomorskich hoteli. Żeby wygrać wystarczy... odpowiedzieć na pytania!

Konkurs rozpoczyna się w poniedziałek 23 listopada i potrwa do 27 listopada. Codziennie między 15:00 a 16:00 będziemy zadawać Państwu pytanie dotyczące innego pomorskiego szlaku. Każdy, kto wyśle SMS-a, otrzyma od nas książkę "Pomorze Na Szlaku". Każdego dnia będziemy też wybierać jedną, najbardziej kreatywną odpowiedź. Zapraszamy też na naszego Facebooka. Pytanie o pomorskie szlaki pojawiać się będzie codziennie na naszym profilu.
 

WEEKEND W HOTELU

W piątek będziemy mieli już 5 konkursowych odpowiedzi. Wybierzemy jedną z nich i nagrodzimy ją weekendem dla 4-osobowej rodziny w hotelu Pałac Kłanino.


Zwycięzcę ogłosimy w sobotę 28 listopada po 12:00, w programie "Zwiedzaj z Radiem Gdańsk". Beata Szewczyk podsumuje konkurs, rozda też książki i ogłosi zwycięzcę, do którego zadzwoni podczas programu.

 

Poprzez konkurs pokazujemy walory podróżowania poza sezonem. Podpowiadamy także, jakie są możliwości podróżowania po regionie i przekonujemy, że piękne tereny są na wyciągnięcie ręki - wcale nie trzeba jechać daleko.

 

Palac Klonino wejscie

(fot. Pałac Kłanino)

 

WYJĄTKOWE MIEJSCE, KTÓRE ZACHWYCA OD WIEKÓW

Pałac Kłanino był od wieków miejscem odpoczynku dla najzacniejszych obywateli w naszym regionie. Ten przepiękny majątek rodowy należał do Kłanickich, Klińskich, Lobudzkich, Łątowskich, Janowskich, Ustarbowskich i na końcu do niemieckiej rodziny von Grass.

Największą atrakcją Pałacu Kłanino jest odrestaurowane, najprawdopodobniej jedno z pięciu zachowanych na świecie, wnętrze sieni gdańskiej z przełomu XVII i XVIII wieku z charakterystycznymi, bogato zdobionymi schodami, kominkiem oraz barokową gdańską szafą. Klatka schodowa pochodzi z gdańskiej kamienicy przy ulicy Piwnej 8 (dawniej Jopengasse 8), w której od 1777 roku jej ówczesny właściciel Daniel Ludwig Wedel prowadził znaną drukarnię. Ściany kominka oraz przyległej do sieni gdańskiej klatki schodowej prowadzącej do piwnic są zdobione kaflami z Delft z XVII wieku.

Wnętrza hotelowych pokoi stylistyką oraz wyposażeniem nawiązują do historycznego charakteru rezydencji. Obok pałacu znajduje się ponad 2-hektarowy park z licznymi pomnikami przyrody oraz rzadkimi okazami drzew m.in. żywotnikiem japońskim, miłorzębem dwuklapowym, cyprysikami czy świerkiem kaukaskim. Park jest pozostałością po rodzinie von Grass (1838-1945). W tym okresie powstała także do dziś zachowana aleja lipowa prowadząca przez XIX-wieczną bramę do rezydencji.

 

Palac Klanino Pokoj 204

(fot. Pałac Kłanino)

 

kh/ako