Wiadomości
(Fot. Screenshot z filmu)

poniedziałek,

09 listopada 2020

15:55

Bili kota pałką i wszystko nagrali. Sąd nie zmienił wyroku: prace społeczne i zakaz posiadania zwierząt

Sąd nie zmienił kary parze z Prabut oskarżonej o znęcanie się nad kotem. W poniedziałek zapadł prawomocny wyrok w sprawie bulwersującego zajścia, z którego film krążył w internecie. Na nagraniu było widać, jak 20-letni mężczyzna bije kota pałką.

Sąd Okręgowy w Gdańsku zdecydował, że Mateusz B. będzie przez rok pracował społecznie w wymiarze 40 godzin miesięcznie. Jego o rok młodsza partnerka Klaudia C. została skazana na pół roku prac społecznych.

ZAKAZ POSIADANIA ZWIERZĄT

Oboje mają też 2-letni zakaz posiadania zwierząt i muszą zapłacić w sumie 4 tysiące złotych nawiązki na rzecz OTOZ Animals. W apelacji prokuratura domagała się wyższej kary dla obojga oskarżonych. Od wyroku odwołali się też oskarżyciel posiłkowy oraz obrońca kobiety.

ZWIERZĘ NIE PRZEŻYŁO

Sąd Okręgowy w Gdańsku w całości utrzymał jednak wyrok sądu pierwszej instancji. Jak ustalił, w połowie ubiegłego roku Mateusz B. bił kota pałką, a Klaudia C, zachęcała go do tego i nagrywała zdarzenie telefonem. Zwierzę nie miało możliwości ucieczki, bo było uwięzione na klatce schodowej. Niestety nie przeżyło. Wyrok jest prawomocny.

Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi 5 lat więzienia.

 

Grzegorz Armatowski/pOr