Wiadomości
(Fot. Pixabay/bikeowepodroze)

poniedziałek,

09 listopada 2020

15:00

O Kaszubach po polsku i kaszubsku. Codziennie w Radiu Gdańsk odwiedzamy ciekawe miejsca

Na łodziach, w lasach i kaszubskich miejscowościach. Z miłością do Kaszub relacjonujemy życie mieszkańców i odwiedzamy najpiękniejsze miejsca w regionie. A wszystko to można usłyszeć w specjalnych audycjach, sprawdźcie nasze propozycje: magazyn kaszubski "Na bôtach ë w borach", "Klëka" oraz "Stacja Kaszuby" na DAB+."Na bôtach ë w borach"
- czyli na łodziach i w lasach... kaszubskich oczywiście! Zapraszamy państwa w regionalną podróż w każdą niedzielę o godzinie 7:05. Odwiedzamy wszystkie te miejsca na Kaszubach, którymi trzeba się chwalić, w których potrzebna jest interwencja lub takie, w których rodzą się ciekawe pomysły. Radiowy magazyn kaszubski to audycja, w której w ciągu godziny można usłyszeć księdza, znaną aktorkę, wójta, profesora, rolnika i punkową kapelę - ważne, żeby mieli do powiedzenia coś o Kaszubach (a najlepiej po kaszubsku!).

"Na bôtach ë w borach" to też dawka dobrej kaszubskiej muzyki - niekoniecznie folklorystycznej. Audycję prowadzi Tatiana Slowi. Rôczã do słëchaniô!

 


"KLËKA"

Od poniedziałku do czwartku o godz. 17:50 i 22:05 zapraszamy na program "Klëka" - po kaszëbskô ë o Kaszëbach! Będziemy w nim podawać najświeższe informacje z Kaszub, o Kaszubach i w języku kaszubskim. Z radiowym mikrofonem wyruszamy do małych miejscowości, miasteczek i Trójmiasta, mówiąc o tym, co w regionie piszczy. Patrzymy na ręce
samorządowcom i mówimy o ważnych wydarzeniach kulturalnych. Program prowadzą Tatiana Slowi i Piotr Lessnau.


"STACJA KASZUBY"

Jeśli jeszcze wam mało, włączcie "Stację Kaszuby" na DAB+ od poniedziałku do piątku od godz. 12. Jest to audycja kaszubska na żywo z udziałem gości: artystów, nauczycieli, rolników, samorządowców i wszystkich tych, którzy tworzą
kulturę kaszubską.

Od północy do wczesnego poranka można także usłyszeć na naszej antenie muzykę z nurtu "Nowego Brzmienia Kaszub" (jazz, rock, blues czy też poezja śpiewana po kaszubsku) oraz "Skarby Kultury Kaszub" - czyli archiwalne audycje po kaszubsku i o Kaszubach. W każdą niedzielę o 6:00 rano powtarzamy najlepsza audycję z DAB + z ubiegłego tygodnia.

 

Tatiana Slowi/ako