Wiadomości
Zaproszenia na spektakl będzie można zdobyć od 9 listopada na antenie Radia Gdańsk (Fot. Teatr Miniatura)

wtorek,

03 listopada 2020

14:11

"Akademia Pana Kleksa" na deskach sceny Teatru Miniatura. Radio Gdańsk zaprasza na "Kulturalny Weekend"

Spektakl na podstawie powieści Jana Brzechwy, specjalnie dla najmłodszych Słuchaczy Radia Gdańsk odbędzie się 14 listopada w Teatrze Miniatura w Gdańsku. Już od poniedziałku 9 listopada będziemy rozdawać podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Aby je otrzymać, należy uważnie słuchać Radia Gdańsk. Na naszej antenie pojawiać się będą liczne wskazówki.

Przedstawienie przygotował zespół składający się z aktorów Miniatury i utalentowanych dzieci, które przeszły cykl warsztatów w teatrze z zakresu śpiewu, ruchu scenicznego i aktorstwa.

Pana Kleksa i jego Akademię znają chyba wszystkie dzieci w Polsce. Ten szalony i mądry jednocześnie nauczyciel najlepiej wie, jak uruchomić wyobraźnię swoich uczniów. A to ona przecież jest kluczem do szczęścia, bo pozwala spojrzeć na zwykłe rzeczy i znane sprawy w nowy, lepszy sposób.

 

AkadPanKleksaNET223

(Fot. Teatr Miniatura)

 

Przekonuje się o tym Adaś Niezgódka, który trafia do Akademii z poczuciem, że ma "gliniane ręce" i niewielki z niego może być pożytek. Dzięki Kleksowi odkrywa potencjał, który drzemie w odważnym podążaniu za najdziwniejszymi nawet pomysłami, co daje mu wiarę w siebie i siłę, by iść własną drogą.

PRZYGODA ADASIA

Własną drogą nie idzie za to Alojzy. To sztuczne "dziecko doskonałe", zaprogramowane, by bezkrytycznie realizować ideały swojego ojca Filipa. Niszczy wszystko, co inne i "zmyślone", czyli Kleksowi najdroższe, bo zamiast dziecięcej ciekawości, jest wyposażony w sztywne założenia.

 

AkadPanKleksaNET19
(Fot. Teatr Miniatura)

 

Towarzysząc Adasiowi w jego przygodzie, każdy widz – mały i duży – będzie miał okazję do zastanowienia się, czy przypadkiem nie zdarza mu się zachowywać jak robot. Pan Kleks inspiruje, by częściej pytać "co by było, gdyby...", chociaż pewnie guzik o tym wiemy.

ZAPROSZENIA DLA SŁUCHACZY RADIA GDAŃSK

Spektakl "Akademia Pana Kleksa" zostanie wystawiony 14 listopada o godzinie 17:00 w Teatrze Miniatura w Gdańsku. Już od poniedziałku 9 listopada będziemy rozdawać podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Aby otrzymać jednio z nich, należy uważnie słuchać Radia Gdańsk. Na naszej antenie pojawiać się będą wskazówki.

Informujemy, że wydarzenie odbywać się będzie zgodnie z obowiązującym rygorem sanitarnym. Każdy uczestnik będzie zobligowany do wypełnienia oświadczenia dotyczącego COVID-19, którego wzór będziemy dołączać do zaproszeń.

 

pb