Wiadomości
Nz. Magdalena Chmielecka (Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)

wtorek,

27 października 2020

20:04

Na deskach opery opowiada historię II RP. Magdalena Chmielecka będzie gościem Historii Nieoczywistej

To wyróżniona w wielu międzynarodowych konkursach sopranistką. O światowych operach z pewnością mogłaby opowiadać godzinami, jednak w programie "Historia Nieoczywista", którego gospodarzem jest Karol Nawrocki, opowie o swoim zespole Bellcanti Opera Girls.

Jest to zespół, który barwnie łączy muzykę rozrywkową z klasyczną. Bellcatni Opera Girl ze sceny opowiadają historię II RP. I to właśnie o historii zaklętej w muzyce porozmawia w środę o godzinie 21:05 Karol Nawrocki z Magdaleną Chmielecką.

Magdalena Chmielecka jest absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, laureatką m.in. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Hariclei Darclee w Braili w Rumunii – nagroda dla Najlepszego Młodego Artysty, finalistka Międzynarodowego Konkursu Belcanto im. Vincenzo Belliniego w Catanii na Sycylii, półfinalistka Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Otto Edelmanna w Wiedniu i uczestniczka rund finałowych prestiżowego Francisco Viñas International Singing Competition w Barcelonie oraz Grand Prix de Opera Bucharest w Rumunii. Od 2015 roku związana jest z Opera Bałtycką w Gdańsku.

 

mm