Wiadomości
(Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)

poniedziałek,

26 października 2020

13:40

Przedłuża się przetarg na projekt i budowę obwodnicy metropolitalnej. Trasa ma być gotowa do połowy 2025 roku

Tysiące pytań od zainteresowanych firm i wnioski branży o dodatkowy czas. Drogowcy przedłużyli po raz kolejny termin składania ofert w przetargu na projekt i budowę Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej.
26 października Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad po raz drugi przedłużyła termin składania ofert. Pierwotny termin ich otwarcia mówił o końcu września, potem końcu października. Teraz drogowcy czekają na oferty do 16 listopada.

Jak tłumaczy Piotr Michalski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, to efekt ogromnej liczby pytań od wielu zainteresowanych firm. Na każdy z dwóch etapów inwestycji wpłynęło ich około tysiąca. O przedłużenie czasu składania ofert apelowała także branża.

- Zależy nam, aby potencjalni wykonawcy mieli wystarczająco dużo czasu na przygotowaniu profesjonalnych, rzetelnych i dobrze skalkulowanych ofert. Równocześnie mamy także na względzie to, by nie wydłużać nadmiernie postępowania i sprawnie wybrać najkorzystniejszą ofertę - mówią drogowcy.

TRASA MA POWSTAĆ W CIĄGU 5 LAT

Przetarg na budowę 39-kilometrowej trasy łączącej Chwaszczyno z Żukowem i Straszynem został ogłoszony pod koniec sierpnia. Drogowcy podpisanie umowy na projekt i budowę planują na drugi kwartał przyszłego roku. Warta około dwóch miliardów złotych trasa powinna zostać ukończona do połowy 2025. 

 

Sebastian Kwiatkowski/mrud