Wiadomości
(fot. Radio Gdańsk)

sobota,

24 października 2020

21:00

Prezydent Andrzej Duda z okazji jubileuszu Radia Gdańsk: ambitne, nowoczesne, towarzyszące słuchaczom w codzienności

Radio Gdańsk od początku żyje rytmem ważnych wydarzeń i rocznic, zarówno tych przełomowych, niosących za sobą wielkie idee wolności i patriotyzmu, jak i tych o wymiarze codziennym i lokalnym - napisał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w liście z okazji 75-lecia naszej rozgłośni. W imieniu głowy państwa gratulacje przekazał prezydencki doradca Piotr Karczewski.
Prezydent Andrzej Duda w liście zwrócił uwagę na stały rozwój Radia Gdańsk i to, że wciąż "poszerza ono krąg swoich odbiorców".

- Cieszę się, że w obliczu głębokich przemian rynku medialnego, związanych z ekspansją internetu, wdrożyli państwo najnowsze rozwiązania techniczne, w tym nadawanie online i w technice radia cyfrowego DAB+. Przede wszystkim dziękuję za to, że nadal urzeczywistniają państwo wizję radia ambitnego, nowoczesnego, towarzyszącego słuchaczom w ich codzienności, a przy tym obficie czerpiącego ze skarbca historii i tradycji polskiej kultury. Kultury, której nieodrodną i ogromnie cenną część stanowi dorobek pokoleń żyjących, pracujących i tworzących w Trójmieście i wszędzie tam, gdzie dociera sygnał Radia Gdańsk - od Władysławowa do Kwidzyna, od Ustki aż po Pasłęk - wyliczał.

Dodał, że to kontynuacja misji, "której latem 1945 roku podjęli się twórcy Radia Gdańsk - miejscowi specjaliście z zakresu elektrotechniki oraz osiedlający się na tej ziemi dziennikarze z Wileńszczyzny".

- Wokół Radia Gdańsk narodziła się wspólnota wiernych słuchaczy, a dzięki niej coraz szybciej odradzała się też szeroka wspólnota gdańszczan, Pomorzan, mieszkańców ziemi elbląskiej. Na falach państwa stacji na stałe zagościły także język i bogate tradycje Kaszubów. Radio Gdańsk od początku żyje rytmem ważnych wydarzeń i rocznic, zarówno tych przełomowych, niosących za sobą wielkie idee wolności i patriotyzmu, jak i tych o wymiarze codziennym i lokalnym - ocenił.

list duda k2
RG