Wiadomości
W czwartek prezdent był m.in. na stadionie narodowym, gdzie doglądał budowy szpitala polowego (Fot. PAP/Andrzej Lange)

sobota,

24 października 2020

08:47

Andrzej Duda zakażony koronawirusem. "Prezydent czuje się dobrze"

W piątek prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa; wynik okazał się pozytywny - poinformował w sobotę na Twitterze rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Jak zaznaczył, prezydent czuje się dobrze.

- Zgodnie z zaleceniami wczoraj (w czwartek - red.) prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi - podał Błażej Spychalski. Rzecznik prezydenta napisał także, że on sam, ze względu na osobisty kontakt z Andrzejem Dudą, poddaje się kwarantannie.

LISTA KONTAKTÓW

Postępujemy zgodnie z procedurą sanitarną, zapewne będzie tworzona lista kontaktów prezydenta - powiedział w sobotę PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, po informacji o tym, że prezydent Andrzej Duda jest zakażony koronawirusem.

- To jest kwestia dla nas nowa. Dzisiaj będzie prowadzone całe postępowanie epidemiologiczne i wszystkie tego dotyczące komunikaty będziemy podawać sukcesywnie, tworzona będzie zapewne lista kontaktów prezydenta - powiedział Szczerski.

- Cały czas postępujemy zgodnie z procedurą sanitarną - zapewnił. Dodał, że kancelaria będzie przekazywać informacje na ten temat.

PONAD 13 TYS. ZAKAŻEŃ W CIĄGU DOBY

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 13 632 osób, zmarły 153 osoby. To najwięcej dziennych zakażeń od początku epidemii. Dotychczas w Polsce potwierdzono 228 318 zakażeń, zmarły 4 172 osoby.

 

PAP/mm