Wiadomości

czwartek,

22 października 2020

18:40

Ustawy antycovidowe w Senacie i sprzeciw mieszkańców Brzeźna dot. strefy płatnego parkowania [PIĄTEK W RADIU GDAŃSK]

"Gościem Dnia Radia Gdańsk" o godzinie 8:30 będzie senator Koalicji Obywatelskiej Ryszard Świlski. Piotr Kubiak zapyta go o to, kiedy Senat zajmie się ustawami antycovidowymi? Jakie metody na walkę z koronawirusem ma Koalicja Obywatelska? Poruszymy także temat "Wspólnej Polski" Rafała Trzaskowskiego - ruch ten okaże się porażką, czy sukcesem?


W "Samorządowym Piątku" po godzinie 9:00 porozmawiamy o tym, dlaczego mieszkańcy Brzeźna nie chcą w dzielnicy strefy płatnego parkowania, a przynajmniej tak zagłosowali w badaniu opinii. Przyjrzymy się także, jak funkcjonują takie parkingi w pozostałych miejscach Gdańska. Gośćmi Artura Kiełbasińskiego będą Beata Dunajewska, radna Wszystko dla Gdańska oraz Andrzej Skiba, radny PiS.


Jak z pandemią koronawirusa radzi sobie Kalifornia? Czy nocna debata kandydatów na urząd prezydenta USA będzie miała wpływ na ostateczny wynik wyborów? A jakie gospodarcze skutki dla Polski przyniesie zwycięstwo Donalda Trupa lub Joe Bidena? Między innymi o to Iwona Wysocka zapyta po godzinie 9:30 w gospodarczym programie "Ludzie i Pieniądze" Macieja Wośko, redaktora naczelnego "Gazety Bankowej" oraz Magdę Gacyk, pisarkę, dziennikarkę. Korzystając z obecności autorki książki "Zabawa w Boga – ludzie o magnetycznych palcach" wrócimy też do tematu wpływu koronawirusa na rozwój nowych technologii.


Zaś po 13:20 w audycji "Gotuj Się Na Weekend" sprawdzimy, w jaki sposób można "jeść uszami" i przejrzeć się we własnym ciasteczku. A to wszystko w kontekście nowoczesnego cukiernictwa, o którym opowie Wojciech Rzepecki, mistrz tej dziedziny, który przyznaje, że "słodycze to temat jego życia". Do radiowej kuchni zaprosi słuchaczy Ewelina Potocka.


"Wiadomości Regionalne"
o 14:30 tym razem poświęcone w pełni ostatnim wydarzeniom na Kaszubach Południowych.


W "Kulturalnym Rozkładzie Jazdy" po godzinie 19 wybierzemy się na 24. Festiwal Szekspirowski. Ma odbyć się tam spektakl grupy Parrabbola z udziałem mieszkańców Trójmiasta. Trwa przyjmowanie zgłoszeń. Nie trzeba mieć scenicznego doświadczenia, a nawet mówić po angielsku, mimo że reżyser Philip Parr pochodzi z Wielkiej Brytanii. W audycji o spektaklu opowiedzą Joanna Śnieżko-Misterek i Anna Szynaruk-Zgirska z Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego oraz uczestnik wcześniej zrealizowanych spektakli grupy Parrabbola Paweł Sudara. W drugiej części audycji pod redakcją Marzeny Bakowskiej porozmawiamy o 200. Krakowskim Salonie Poezji w Gdańsku, który odbędzie się w niedzielę w Ratuszu Staromiejskim. O wydarzeniu opowie organizatorka Marta Kalmus-Jankowska.

 

pb

_