Wiadomości
Tomasz Augustyniak swój wpis na Twitterze zakończył życzeniami zdrowia dla wszystkich (Fot. Archiwum)

czwartek,

22 października 2020

18:00

Dyrektor Wydziału Zdrowia Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego i szef sanepidu zakażeni koronawirusem. Kwarantanna wojewody

Jak dowiedziało się Radio Gdańsk, pomorski lekarz wojewódzki dr Jerzy Karpiński oraz szef pomorskiego sanepidu Tomasz Augustyniak są zakażeni koronawirusem.

Tomasz Augustyniak napisał na Twitterze, że badania przeprowadzono w związku z utrzymującymi się klasycznymi dla zakażenia objawami.

PRACA SANEPIDU

Kwarantanną objęci zostali współpracownicy dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku. Mimo to instytucja będzie pracować bez zakłóceń.

 

 

Przed chwilą potwierdzono u mnie zakażenie koronawirusem. Badania przeprowadzono w związku z utrzymującymi się klasycznymi dla zakażenia objawami. Mimo objęcia kwarantanną moich współpracowników @gdansk_wsse będzie pracować w sposób niezakłócony. Dużo zdrowia dla wszystkich!

— Tomasz Augustyniak (@augustyniaktom) October 22, 2020

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 710 nowych zakażeniach Covid19 na Pomorzu. To najwięcej od początku epidemii. najwięcej nowych przypadków jest w Gdańsku 116. Zmarło siedem osób. Najmłodsza miała 25 lat, najstarsza 85 lat.

W całym kraju odnotowano w czwartek 12 tysięcy 107 przypadków. Zmarło 168 osób. To najwięcej zakażeń i zgonów od początku epidemii. 

AKTUALIZACJA, 23.10, GODZ. 9:45

Po kontakcie z doktorem Jerzym Karpińskim kwarantanną objęty został wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

pb