Wiadomości
Do udziału w najnowszej edycji budżetu obywatelskiego zachęca specjalnie przygotowany film promocyjny (Fot. Politechnika Gdańska)

środa,

21 października 2020

19:30

Nowa edycja Budżetu Obywatelskiego PG. Projekty można zgłaszać do 26 października [FILM]

Pół miliona złotych w puli na małe inwestycje i remonty. Ruszyła V edycja Budżetu Obywatelskiego Politechniki Gdańskiej. Projekty można składać do poniedziałku.Pracownicy, doktoranci i studenci PG, którzy mogą składać projekty, niespecjalnie wykazują się aktywnością w tej edycji BO. Wpływ na to ma najpewniej pandemia, ale to nie powinno być przeszkodą, bo projekty wysyłać można drogą elektroniczną.

– Bardzo do tego zachęcamy. Projekty złożone do najnowszej edycji i tak będą realizowane dopiero w przyszłym roku i posłużą nam od roku 2022. Mam nadzieję, że pandemii już wtedy nie będzie i skorzystamy z tego, co zostanie zrobione w ramach budżetu obywatelskiego tej edycji – mówi prof. Ewa Klugmann Radziemska, przewodnicząca Komisji Rektorskiej ds. Budżetu Obywatelskiego PG.

Autor pomysłu musi opisać swój projekt, przedstawić wstępny kosztorys, napisać krótkie uzasadnienie i zebrać przynajmniej pięć podpisów poparcia.

FILM PROMOCYJNY

Do udziału w najnowszej edycji budżetu obywatelskiego zachęca specjalnie przygotowany film promocyjny. Zadania realizowane w ramach ostatniego BO to między innymi: odnowienie sprzętu żeglarskiego w ośrodku w Czarlinie, wymiana nawierzchni drogowej i chodnika na campusie, ustawienie automatów ze środkami higienicznymi na uczelni czy powstanie szatni przy boisku piłkarskim.

 

 Lista projektów, na które można głosować zostanie podana 9 listopada, tydzień później rozpocznie się głosowanie. 14 grudnia poznamy projekty, które będą realizowane w 2021 roku.

 

Aleksandra Nietopiel/ako