Wiadomości
Od wielu lat gdynianie witali wspólnie nowy rok na plenerowej imprezie organizowanej przez miasto na Skwerze Kościuszki (Fot. gdynia.pl)

wtorek,

20 października 2020

15:00

Władze Gdyni i Gdańska rezygnują z organizacji imprezy sylwestrowej. "To niełatwa, ale słuszna decyzja"

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju władze Gdyni zrezygnowały z organizacji tradycyjnej zabawy sylwestrowej. Aby uroczyście powitać 2021 rok, miasto zamierza przygotować inną, bezpieczną atrakcję.


Od wielu lat gdynianie witali wspólnie nowy rok na plenerowej imprezie organizowanej przez miasto na Skwerze Kościuszki. Choć do 31 grudnia pozostało przeszło 70 dni wiadomo już, że w Gdyni zabawa sylwestrowa nie odbędzie się w takiej formie, jak dotychczas.

- Obecny rok jest wyjątkowy z wielu względów. Rezygnacja z organizacji zabawy sylwestrowej w centrum miasta to decyzja niełatwa, ale w naszym przekonaniu absolutnie słuszna. To niezwykle ważne, byśmy zadbali o zdrowie swoje i naszych bliskich. Wierzymy, że ograniczanie kontaktu, czy zachowywanie odpowiedniego dystansu przyniesie oczekiwane skutki i w przyszłym roku będziemy mogli cieszyć się swoją obecnością wokół sylwestrowej sceny – powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA

Jak przypomina naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdyni Maja Wagner, w poprzednich latach na scenie ustawionej na Skwerze Kościuszki gościli m.in.: Fisz Emade Tworzywo, Łąki Łan, XXANAX, Dawid Podsiadło, Organek.

- Impreza ta cieszyła się dużym uznaniem wśród fanów muzyki, którzy zgodnie podkreślają, że dobór artystów był dużym atutem gdyńskiego sylwestra. Niestety w tym roku, w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną, zostaliśmy zmuszeni do odwołania miejskiego sylwestra. Niemniej, zespół pracowników Wydziału Kultury pracuje nad alternatywnym programem obchodów, który będzie miał na względzie przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców – wyjaśniła Wagner.

NA RAZIE NIE WIADOMO, JAK GDYNIA PRZYWITA NOWY ROK

O tym, w jaki sposób obchodzony będzie tegoroczny Sylwester w Gdyni miasto poinformuje za pośrednictwem strony internetowej www.gdynia.pl i kanałów w mediów społecznościowych.

NIE BĘDZIE IMPREZY W GDAŃSKU

Z organizacji zabawy sylwestrowej "pod chmurką" zrezygnowały także władze Gdańska.

- Ze względu na obecną sytuację impreza sylwestrowa na świeżym powietrzu w tym roku niestety się nie odbędzie - powiedziała Olimpia Schneider z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

 

PAP/ako