Wiadomości
Poduszki dla chorych na raka wykonuje się z kolorowych, wzorzystych materiałów (Fot. Fundacja 3Maliny)

niedziela,

18 października 2020

20:01

Fundacja 3Maliny tworzy unikatowe pakiety dla chorych na raka. "Otulają i łagodzą ból"

Jest kolorowy i napawa pozytywną energią. Mowa o kalendarzu na 2021 rok, który stworzyły aktywistki z gdańskiej fundacji 3Maliny, wspierającej pacjentki onkologiczne. By go dostać, wystarczy wpłacić cegiełkę o wartości 30 złotych na internetową zbiórkę organizacji.

Pieniądze z kwesty zostaną przekazane na stworzenie pakietu dla kobiet walczących z rakiem piersi. - W skład tego pakietu wchodzą poduszka w kształcie serca, która ma funkcję rehabilitacyjną i łagodzi ból, torebka na butelkę redona, żeby móc się swobodnie poruszać. Do tego przygotowujemy lapquilt, czyli patchworkowy kocyk, którym pacjentki mogą się otulić w trakcie chemioterapii - wyjaśnia Katarzyna Brożek z fundacji 3Maliny.

UNIKATOWY KALENDARZ

Wszyscy, którzy wpłacą na konto fundacji symboliczną cegiełkę, otrzymają wyjątkowy kalendarz z grafikami zaprojektowany przez Martynę Witkowską. - Ilustracje pokazują emocje, które towarzyszą kobiecie w trakcie raka piersi. Prezentują kobietę bez piersi i włosów, ale w otoczeniu ludzi, którzy ją wspierają: rodziny i przyjaciół - mówi przedstawicielka fundacji.

OD PODUCH DO PAKIETU AKCESORIÓW

Fundacja 3Maliny działa od 2018 roku pod hasłem "szyjemy z sercem", tworząc akcesoria dla chorych dla raka. - W naszą akcję włączyło się dużo szkół, wolontariuszy i pacjentów, którzy pokonali chorobę lub są w jej trakcie. Zaczęliśmy wyłącznie od poduch, teraz robimy też torebki i kocyki. Niestety pandemia ograniczyła naszą działalność i teraz głównie szyjemy w domach czy na kameralnych spotkaniach, zamiast spotykać się w większym gronie - wyjaśnia Katarzyna Brożek.

Zbiórka dla fundacji 3Maliny odbywa się na portalu zrzutka.pl. Można ją wesprzeć >>>TUTAJ.


Dominika Raszkiewicz