Wiadomości

niedziela,

18 października 2020

16:54

Wyrok sądu w sprawie wystawy w Muzeum II Wojny Światowej i pomysły rządu oraz opozycji na walkę z koronawirusem [PONIEDZIAŁEK W RADIU GDAŃSK]

"Gościem Dnia Radia Gdańsk" będzie Jarosław Sellin, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. Po godzinie 8:30 Jarosław Popek porozmawia z nim o wyroku w sprawie wystawy stałej w Muzeum II Wojny Światowej, koronawirusie w placówkach kultury oraz o zapowiedzi polskiego weta do budżetu unijnego.

W "Śniadaniu Polityków" parę chwil po godz. 9 gośćmi Piotr Kubiaka będą: posłanka Beata Maciejewska (Lewica), poseł Tadeusz Cymański (Solidarna Polska), senator Leszek Czarnobaj (Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska) i poseł Kacper Płażyński (Prawo i Sprawiedliwość). Porozmawiamy o tym, jakie recepty na walkę z chińskim koronawirusem ma opozycja, a jakie rząd? Kto obawia się śledztwa dotyczącego adwokata Romana Giertycha i byłego gdyńskiego miliardera Ryszarda K.? Poruszymy również aktualny, lokalny temat - czy w Gdańsku dojdzie do referendum ws. odwołania prezydent Aleksandry Dulkiewicz?

Czy w CV powinniśmy dodawać zdjęcie? Jak graficznie powinno ono wyglądać, by rekruter zainteresował się naszym doświadczeniem i zaprosił nas na rozmowę kwalifikacyjną? No i jakie graficzne błędy pojawiają się w CV najczęściej? O tym opowiemy po godzinie 12:30 w programie "Głos Pracownika". Alicja Samolewicz-Jeglicka porozmawia z Agnieszką Śladkowską, twórcą Gorilla Job, firmy zajmującej się wspieraniem kandydatów na rynku pracy.

Zaś o 14:20 Joanna Maruszewska zaprosi ma audycję "Nie Daj Się Oszukać". Jej gośćmi będą urolodzy: prof. Igal Mor, dyrektor Szpitala Mazovia w Warszawie i dr Arkadiusz Mikszewicz, kierownik Oddziału Urologii szpitala św. Wojciecha w Gdańsku. Tematem spotkania będzie robot da Vinci. Postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie - czy sztuczna inteligencja jest w stanie zastąpić chirurga?

O godz. 14:30 w "Wiadomościach Regionalnych" zajrzymy na Kaszuby Północne.

Zostali rodzicami i postanowili zupełnie zmienić swoje życie. Uciekli od miejskiego hałasu i pędu. Zaprojektowali i wybudowali tyci drewniany domek i tym sposobem spełnili marzenie o życiu na wsi. Na wsi, w której są trochę obcy, trochę dziwni. W "Manufakturze Reportażu" parę minut po godzinie 21 opowieść o Izie i Robercie, a także o ich pomyśle na nowe, wolniejsze życie w zgodzie ze sobą i przyrodą. Zaprasza Magda Świerczyńska-Dolot.

pb

_