Wiadomości
(Fot. KFP/Krzysztof Mystkowski)

sobota,

17 października 2020

18:10

Piotr Duda o nowym ruchu Rafała Trzaskowskiego: „Solidarność” jest jedna i funkcjonuje nieprzerwanie od 1980 roku

"Solidarność" jest jedna! Nieprzerwanie funkcjonuje od 1980 roku i nigdy nie było pierwszej, ani drugiej – mówi szef "Solidarności" Piotr Duda. W komunikacie na stronie tysol.pl wyraził swoje zadowolenie ze zmiany decyzji Rafała Trzaskowskiego. Jego nowy ruch będzie nazywać się "Wspólna Polska", a nie, jak wcześniej planowano, "Nowa Solidarność".- Dzięki NSZZ „Solidarność” żyjemy w wolnej i demokratycznej ojczyźnie, gdzie każdy może swobodnie wyrażać swoje poglądy i prowadzić dowolną działalność, o ile jest ona oczywiście zgodna z prawem. Najważniejsze, aby każdy robił to na własny rachunek, nie próbując zawłaszczać dorobku innych - czytamy na stronie tysol.pl.

 

"SOLIDARNOŚĆ" JEST JEDNA

 

Szef Solidarności nie kryje zadowolenia z obrotu spraw w związku z nowym ruchem Rafała Trzaskowskiego. Jego zdaniem "Solidarność jest jedna i nieprzerwanie funkcjonuje od 1980 roku".

 

- W tym kontekście z zadowoleniem przyjmuję informację, że nowy ruch pana Rafała Trzaskowskiego będzie nosił nazwę "Wspólna Polska”, a nie jak wcześniej deklarował – "Nowa Solidarność" - mówi Piotr Duda. - "Solidarność" jest jedna! Nieprzerwanie funkcjonuje od 1980 roku i nigdy nie było pierwszej, ani drugiej. Dobrze, że choć powoli, ale wreszcie to do wszystkich dociera - podkreśla.

 

ako