Wiadomości
W tym roku Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przygotował 650 listów (Fot. mat. prasowe)

niedziela,

18 października 2020

10:24

Do Bożego Narodzenia jeszcze trochę czasu, ale „Każdy może pomóc" już teraz. W tym roku wolontariusze będą dostarczać paczki pod drzwi

Rozpoczęła się IX edycja akcji "Każdy może pomóc", w której na podstawie listu darczyńcy robią paczkę dla potrzebujących dzieci w Gdańsku. Organizatorzy tym razem musieli zachować szczególne środki bezpieczeństwa.


W tym roku Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przygotował 650 listów.

- To dzieci, których sytuacja jest bardzo trudna. Maja problemy społeczne, finansowe czy związane z uzależnieniami. Dla nich prezent gwiazdkowy to niesamowite szczęście i radość - mówi Sylwia Ressel z MOPR-u.

ZMIANY W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ

W związku z epidemią tegoroczna akcja prowadzona jest z zachowaniem szczególnych środków bezpieczeństwa i obostrzeń sanitarnych.

- Mamy nadzieję, że mimo tej pandemii odzew darczyńców będzie duży. Listy można pobierać wyłącznie drogą elektroniczną. Wystarczy przesłać maila na adres kmp@mopr.gda.pl i wyrazić chęć otrzymania go – dodaje Ressel.

Ze względu na pandemię nie odbędzie się impreza świąteczna, podczas której rozdawane są prezenty. Tym razem paczki będą dostarczane przez wolontariuszy pod drzwi obdarowanych.

Pomysłodawcą akcji „Każdy może pomóc" jest gdański MOPR. Podczas poprzednich edycji projektu udało się obdarować łącznie blisko 4,5 tysiąca gdańskich dzieci.

Aleksandra Nietopiel/ako