Wiadomości

piątek,

16 października 2020

12:12

Ruszyły zapisy na szkolenia dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, w tym zespołem Aspergera

Trwa nabór na darmowe szkolenia dla rodziców osób z niepełnosprawnościami z woj. pomorskiego. Będą one dotyczyć rozwoju dzieci i problemów związanych z dojrzewaniem. To okazja zwłaszcza dla opiekunów dziewcząt i dla kobiet z zespołem Aspergera z terenu województwa pomorskiego, zachęca Anita Czarniecka, prezes Fundacji Damy Radę.

Szkolenia odbędą się w październiku i będą przeprowadzone on-line. Uczestnicy otrzymają link, który muszą jedynie kliknąć, by połączyć się z osobą prowadzącą spotkanie.

- Nabór dotyczy dwóch rodzajów szkoleń, oba kierowane są do rodziców osób z niepełnosprawnościami- dodaje Anita Czarniecka. Pierwsze to czterogodzinne spotkania internetowe tylko dla kobiet, dotyczące rozwoju i potrzeb dziewcząt oraz kobiet ze spektrum autyzmu. 

Uczestniczki będą mogły on-line zadawać pytania prowadzącej szkolenie terapeutce Aleksandrze Oszczęda z Fundacji Prodeste, która zajmuje się diagnostyką i wsparciem osób w spektrum autyzmu i ich rodzin, jest też mamą dziecka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. 


wydarzenie

Szkolenia zaplanowano też dla dla rodziców, opiekunów dzieci, młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Będą dotyczyły rozwoju psycho-seksualnego. Grupy szkoleniowe będą pracować z podziałem na wiek podopiecznych. Będzie to grupa dla rodziców dzieci do 9 lat, rodziców młodzieży i dorosłych. Konsultacje i wykłady poprowadzi Marta Wilamowska, pedagog specjalny- oligofrenopedagog oraz edukator seksualny.

Fundacja Damy Radę organizuje też szkolenia dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin w ramach ogólnopolskiego projektu Narodowego Instytutu Wolności. Są to szkolenia z zakresu umiejętności społecznych i trudnych zachowań a także indywidualne konsultacje.

Na szkolenia można zapisywać się >>>> TUTAJ 

Joanna Matuszewska