Wiadomości
(screenshot: TVP Info)

czwartek,

15 października 2020

22:19

TVP Info: operator Telewizji Polskiej pobity przez syna Ryszarda K. Ustalenia reportera Radia Gdańsk

Syn trójmiejskiego biznesmena Ryszarda K. pobił operatora Telewizji Polskiej - taką informację podał serwis TVP Info. Do zdarzenia miało dojść w czwartkowy wieczór w Gdyni, przed willą zatrzymanego przedsiębiorcy. Policja potwierdziła Radiu Gdańsk, że doszło do pobicia mężczyzny.

Jak relacjonowała reporterka TVP, do zdarzenia doszło ok. godz. 19:30. - Do naszego operatora i producenta podszedł mężczyzna, który wcześniej widziany był na posesji gdyńskiego biznesmena. Zaczął ich zaczepiać, przepychać operatora. Uderzył go kilkukrotnie w twarz, wywrócił na ziemię - opisywała.

Na miejsce przyjechała policja i karetka. Więcej w relacji TVP Info:
 

Syn Ryszarda K. pobił operatora TVP#wieszwięcej

Zobacz więcej: https://t.co/uk44NAYuMs pic.twitter.com/DG24Oq7n90

— portal tvp.info ???????? (@tvp_info) October 15, 2020

USTALENIA RADIA GDAŃSK

Gdyńska policja potwierdziła Radiu Gdańsk, że doszło do pobicia mężczyzny. Na miejscu są policjanci, którzy ustalają charakter obrażeń ciała pokrzywdzonego i wszystkie okoliczności zdarzenia. Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdyni nie ma informacji, by ktokolwiek został w tej sprawie zatrzymany. 

Reporter Radia Gdańsk był na miejscu zdarzenia i rozmawiał ze świadkami. Jak relacjonowali, operator został zaatakowany przez mężczyznę, który wyszedł z posesji. 

- Wdał się w dyskusję z operatorem TVP, uderzył go kilka razy w twarz, po czym kopnął w brzuch. Taką relację przedstawiają członkowie ekipy Telewizji Polskiej. Kiedy operator upadł, rozciął głowę. Wtedy sprawca zdarzenia zdał sobie sprawę z powagi sytuacji i oddalił się w nieznanym kierunku - opowiada Tomasz Klinger. 

Małgorzata Rakowiec, z którą rozmawiał nasz reporter, podkreśla, że wcześniej ten sam mężczyzna zachowywał się agresywnie wobec operatora innej stacji, który wykonywał zdjęcia z drona.

- Na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe, które zabrało poszkodowanego do szpitala. Policjanci przyjęli zgłoszenie i rozpoczęli poszukiwania. Do tej pory nie ujęto sprawcy. Trwa ustalanie jego tożsamości i pozyskiwanie monitoringu z okolicznych domów - relacjonuje reporter Radia Gdańsk.

Nasz reporter rozmawiał także z Jordanem Pawłowskim, producentem TVP. Posłuchaj jego relacji:


SZEF "WIADOMOŚCI": NIE MA ZGODY NA PRZEMOC

Do sprawy odniósł się szef "Wiadomości" TVP Jarosław Olechowski na Twitterze. - Dzisiaj w Gdyni operator TVP - wykonujący obowiązki służbowe - został zaatakowany i dotkliwie pobity. Nie ma zgody na przemoc! Wolność słowa to fundament demokracji. Liczę, że sprawca zostanie surowo ukarany - napisał.

Biznesmen Ryszard K. i adwokat Roman Giertych zostali zatrzymani w czwartek przez CBA w związku ze sprawą wyprowadzenia ok. 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej – podała w czwartek prokuratura. Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Poznaniu prok. Anna Marszałek poinformowała, że funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali na polecenie prokuratury grupę osób zamieszanych w sprawę wyprowadzenia pieniędzy ze spółki. Wśród nich są byli członkowie zarządu firmy.
tvp.info/RG/PAP