Wiadomości
( fot. KFP/Krzysztof Mystkowski)

wtorek,

10 listopada 2020

14:52

Gdzie w województwie pomorskim zrobić test na koronawirusa? Sprawdź wykaz miejsc [LISTA]

Pomorski NFZ uaktualnił listę punktów poboru wymazów w naszym województwie. W związku ze wzrostem liczby zakażeń i osób kierowanych na wykonanie testu na obecność koronawirusa uruchomiono dodatkowe miejsca.

Aktualnie mamy na Pomorzu 38 punktów poboru wymazów. Łącznie funkcjonuje 11 punktów wymazowych w Gdańsku, jeden w Sopocie, cztery w Gdyni, dwa w Słupsku oraz 20 w innych częściach województwa.

Wiele punktów w wybrane dni tygodnia czynnych jest również w godzinach popołudniowych.

Poniżej znajdziecie wykaz wszystkich punktów wymazowych z adresami, numerami telefonów dla umawiających się pacjentów oraz godzinami przyjęć. Spis został zaktualizowany 19 marca 2021 roku.

 AKTUALNA LISTA DOSTĘPNA JEST >>>TUTAJ.


NFZ przypomina, żeby przed udaniem się do punktu pobrań sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy punkt, w jakich godzinach jest otwarty, bo liczba nowo otwartych miejsc codziennie się zwiększa. Dzięki temu możemy uniknąć oczekiwania w kolejce na pobranie wymazu. 


- W przypadku jakichkolwiek zgłaszanych problemów, oddziały wojewódzkie NFZ podejmują natychmiastową reakcję, by w pełni zabezpieczyć dostęp do punktów pobrań, szczególnie w tych miejscach, gdzie występuje wzrost zachorowań - zapewniła rzeczniczka prasowa NFZ Sylwia Wądrzyk.

 

NFZ/PAP/am/pOr/mw