Wiadomości
( fot. KFP/Krzysztof Mystkowski)

czwartek,

15 października 2020

13:07

Gdzie w województwie pomorskim zrobić test na koronawirusa? Są dodatkowe miejsca [LISTA]

Pomorski NFZ uaktualnił listę punktów poboru wymazów w naszym województwie. W związku ze wzrostem liczby zakażeń i osób kierowanych na wykonanie testu na obecność koronawirusa uruchomiono dodatkowe miejsca.


Aktualnie mamy na Pomorzu 32 punkty poboru wymazów. W poniedziałek uruchomiono cztery punkty, a czwartek kolejne dwa. Łącznie funkcjonuje więc osiem punktów wymazowych w Gdańsku, jeden w Sopocie, cztery w Gdyni, jeden w Słupsku oraz osiemnaście w innych częściach województwa. Połowa punktów w wybrane dni tygodnia czynna jest również w godzinach popołudniowych.

Działalność punktu przy stadionie Energa w Gdańsku została czasowo zawieszona ze względu na uszkodzenia, jakie poczyniła tam wczorajsza wichura. Rozważana jest możliwość przeniesienia go w inne miejsce.

Poniżej znajdziecie wykaz wszystkich punktów wymazowych z adresami, numerami telefonów dla umawiających się pacjentów oraz godzinami przyjęć.
NFZ przypomina, żeby przed udaniem się do punktu pobrań sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy punkt, w jakich godzinach jest otwarty, bo liczba nowo otwartych miejsc codziennie się zwiększa. Dzięki temu możemy uniknąć oczekiwania w kolejce na pobranie wymazu.

- W przypadku jakichkolwiek zgłaszanych problemów, oddziały wojewódzkie NFZ podejmują natychmiastową reakcję, by w pełni zabezpieczyć dostęp do punktów pobrań, szczególnie w tych miejscach, gdzie występuje wzrost zachorowań - zapewniła rzeczniczka prasowa NFZ, Sylwia Wądrzyk.

NFZ/PAP/am